دوشنبه, 04 تیر 1403
دوشنبه, 04 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

‍ استاندار ایلام:

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم است/مجریان انتخابات در چهارچوب قانون اصل شفافیت و بی طرفی را رعایت کنند/ امکانات دستگاه های اجرایی در اختیار ستاد انتخابات است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذریدر نشست ستاد انتخابات استان اظهار داشت: به استناد قانون همه امکانات، نیرو و تجهیزات دستگاههای اجرایی دراختیار ستاد انتخابات است، حتی اگر به صندلی مدیرکلی نیاز پیدا شد باید دراختیار ستاد قرارگیرد.
وی افزود: همه مدیران طبق قانون موظف به همکاری هستند با هرگونه تخطی و کوتاهی مدیران برخورد می شود.
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه کلیه مرخصی مجریان انتخابات لغو می گردد، گفت: از امروز تا پایان انتخابات کلیه عوامل اجرایی انتخابات در ستاد، فرمانداریها و بخشداریها به صورت مستمر و تمام وقت در محل کار حضور یابند وزمینه برگزاری انتخاباتی بر پایه اصل شفافیت وبی طرفی فراهم و ازهرگونه جهت گیری له یا علیه کسی خودداری کنند.
وی تاکید کرد: همه فرمانداران با برنامه ریزی برای اجرای پروتکل ها، مدیریت نارضایتی ها و تدوین سناریو برای کلیه شرایط عادی، خاکستری و قرمز آمادگی لازم را برای مواجه با کرونا و سایر شرایط قبل، حین و بعد از انتخابات را داشته باشند.
محمد نوذری با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری در استان فراهم است معاونین سیاسی و توسعه منابع، نواقص و مشکلاتی که در برخی از فرمانداری ها وجود دارد را پیگیری و با تدبیر مدیریت و حل نمایند.
وی با بیان اینکه تامین امنیت و برگزاری انتخابات دو وظیفه ذاتی وزارت کشور است و از طرفی مهمترین انتخابات کشور را برگزار می کنیم، ضرورت دارد تمام ارکان حاکمیت برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری به کمک استانداری بیایند چرا که انتخابانت اولویت اول و یک موضوع مهم و حیاتی در کشوراست.
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه مجریان انتخابات اصل بی طرفی را رعایت کنند از فرمانداران خواست در اجرای انتخابات افراد بی حاشیه و بی طرف را بکارگیری نمایند، اموزشهای لازم را ارائه نمایند و مر قانون را اجرا نمایند.
وی گفت: همه فرمانداران و بخشداران با استفاده از ظرفیت شهرداران و دهیاران با برنامه ریزی و پیگیری مستمر زمینه مشارکت حداکثری مردم درانتخابات را فراهم آورند ودرسطح شهرها و روستاها نسبت به درج پلاکارد از بیانات حضرت امام ره و مقام معظم رهبری و تولیدات محتوایی امید افزا و مشارکت گرا اقدام نمایند.

استاندارایلام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جمهوریت و اسلامیت نظام دو بال اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستند انتخابات را یکی از ابزاهای مهم جمهوریت برشمرد و بر حضورآگاهانه ومشارکت حداکثری مردم درپای صندوق های رای تاکید کرد
نوذری در پایان با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت: اگر چه وضعیت کرونا در استان روند کاهشی را طی می کند اما این وضعیت استان شکننده است و امکان این که آمار بستری ها و مبتلایان افزایش یابد وجود دارد، دانشگاه علوم پزشکی موظف است برای هر شعبه ای نماینده و ناظری را برای رعایت پرتکل های بهداشتی مستقر نماید، ماسک و مواد ضد عفونی کننده در شعب به اندازه ی کافی وجود داشته باشد.

انتخابات؛ آزمون سرنوشت
انتخاب ضامن امنیت و آرامش جامعه


برای شکوه ایران عزیز
#رای_می_دهم

#آری_به_انتخابات
#اتحاد_برای_انتخابات
#اتحاد_برای_ایران

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان