پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

عملیات لاینینگ(پوشش بتونی) تونل کبیرکوه دراستان ایلام با پیشرفت مناسب در حال اجرا است

عبدالله بهادری مدیرکل راه وشهرسازی استان ایلام ضمن بازدید ازاجرای لاینینگ تونل کبیر کوه بر لزوم تداوم بدون وقفه و کیفیت اجرای این مرحله تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی( ایلام)، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در بازدید از تونل کبیر کوه گفت: تکمیل این طرح با حذف گردنه های سخت گذر کبیر کوه ارتباط بین شهرستان دره شهر با شهرستانهای آبدانان و دهلران را تسهیل خواهد کرد.

عبدالله بهادری در مورد مراحل اجرای این پروژه اظهار داشت: طول تونل اصلی کبیر کوه ۴۷۵۰ متر که حفاری و کف برداری آن به پایان رسیده و  هم اکنون پیمانکار مشغول اجرای لاینینگ(پوشش بتونی سقف و دیوارها) می باشد و 4۰۰ متر از لاینینگ نیز در حال حاضرانجام گرفته است.

وی افزود: از سمت شهرستان دره شهر برای دسترسی به تونل اصلی کبیر کوه ۶ و نیم کیلومتر جاده سازی در حال انجام است، در این ۶ و نیم کیلومتر چند دستگاه تونل جمعاً به طول ۱85۰ متر حفاری شده و هم اکنون پیمانکاردراین قسمت مشغول عملیات خاکبرداری و اجرای روسازی و تحکیمات و آماده سازی لاینینگ تونلها است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام خاطر نشان کرد: این طرح یکی از پروژه های بزرگ در سطح کشور است که در کوتاه مدت با حذف گردنه های سخت گذر کبیرکوه، ارتباط بین شهرستان دره شهر با شهرستانهای آبدانان و دهلران را تسهیل خواهد کرد، در آینده با تکمیل سایر طرح های راه سازی استان ایلام نقش مهمی در ارتباط بین استانهای کرمانشاه و لرستان با استان خوزستان و کشور عراق خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان