پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام از تشکیل تیم بازرسی کاهش مصرف برق در ادارات استان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام «آیت قیصربیگی» ظهر امروز شنبه ۸ خرداد ماه در نشست مدیریت بحران استان با موضوع ارائه راهکارها برای کاهش مصرف برق در ادارات و دستگاه‌های  اجرایی استان، اظهار کرد: مشکلاتی که امروز صنعت برق با آنها دست و پنجه نرم می‌کند، غیرقابل انکار است اما مردم در نهایت برق می‌خواهند و باید برای حل این مشکل تمهیدات لازم اندیشیده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام تغییر ساعت اداری که هم اکنون در مناطق گرمسیری اعمال می‌شود  و از ابتدای تیر در مناطق سردسیری نیز اعمال خواهد شد را از جمله کارهای خوب برای مدیریت مصرف برق عنوان  و تاکید کرد: مدیران ما در زیر کولرهای گازی نمی‌توانند برای حل مشکل برق تصمیم بگیرند بلکه خود باید پیشقدم باشند و مجموعه‌های تحت مدیریت را در این باره مدیریت کنند.

قیصربیگی از تشکیل تیم بازرسی از ادارات به منظور پایش مصرف برق در روزهای آینده خبر داد و گفت: این تیم با حضور مدیریت بحران، حراست و بازرسی استانداری به همراه کارشناس شرکت توزیع نیروی برق استان در مرکز و بصورت متناظر در شهرستان ها با محوریت فرمانداری ها تشکیل می شود و بصورت سرزده کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق را در ادارات استان دنبال خواهد کرد.

وی کاهش ۵۰ درصدی برق مصرفی در ادارات استان را ضروری و امکان پذیر دانست و تاکید کرد: در این شرایط استفاده از وسایل پرمصرف چون اسپلیت و کولرگازی در ادارات ممنوع شده است و ادارات و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند برای تامین برق در ۲ ساعت اوج مصرف از ژنراتور استفاده کنند.

وی افزود: در این شرایط ادارات بایست در جهت صرفه جویی و رفع مشکل برق پیش قدم شوند و با کاهش مصرف فرصت استفاده بیشتر مردم از این نعمت را فراهم نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها و خانه‌های مردم برای تامین برق در شرایط اضطراری در اولویت قرار دارند ، تصریح کرد: خط قرمز ما مردم و بیمارانی است که حیاتشان به برق وابسته است.

وی در ادامه بر ضرورت برخورد با رمز ارزها بعنوان یکی از مهمترین راهبرد ها در کاهش مصرف برق تاکید کرد و گفت: در اینجا لازم است مردم و رسانه ها در شناسایی این مراکز با شرکت توزیع برق استان همکاری کنند.

قیصربیگی با اشاره به در پیش بودن انتخابات و لزوم انجام تمهیدات لازم در تامین برق در این روز تصریح کرد: باید از قبل ملاحظات لازم برای تامین برق در تمام شعبه‌ها اندیشیده شود و در این راستا به تمامی فرمانداری ها تاکید شده است که نسبت به آماده سازی ژنراتور اقدام کنند.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان