دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |


 وزیر بهداشت با بیان اینکه واکسیناسیون عمومی در فازهای بعدی در تابستان پیش‌رو انجام می‌شود، گفت: در ماه جاری، اولین تزریق واکسن های ایرانی را در کنار واکسن‌های وارداتی خواهیم داشت.

به گزارش سفیر ایلام، سعید نمکی پیش از ظهر امروز ‌در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا ایلام ‌اظهار داشت: من برای مردم ایلام نه امروز بلکه از سالیان دور ارزش و احترام قائلم، مردمی ایثارگر، قانع و مقاوم که توانستند در دوران 8 ساله دفاع مقدس جانانه ایستادن تا امروز امنیت کشور را شاهد باشیم.
وزیر بهداشت گفت: تا زمانی که یاد و عطر شهدا در این کشور به مشام می‌رسد و اشک مادران شهدا و نفس‌های ایثارگران و جانبازان آسمان ایران را عطر آگین کرده است این کشور شکست‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس اثبات شد که سانتی‌متری از خاک کشور را در میز مذاکره  پس نگرفته‌ایم و آن چه برای ما اثبات شده است در میدان از آب و خاک کشورمان دفاع کردیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اتکا به درون، حضور در میدان را تنها راه ممکن عزت و آبروی کشور دانست و گفت: در میدان است که ایران به فخر جهان رسیده است.

وی دروازه عتبات عالیه ایلام بودن را فخر و عزت مردم ایلام دانست و گفت: افتخار ان مردم آن است که میزبان زائران ابا عبدالله الحسین(ع) هستند.
وزیر بهداشت در ادامه با تقدیر از مسئولان و رسانه‌ها و اقشار مختلف در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای کنترل و مهار این بیماری گفت‌: پایین آمدن آمار مبتلایان‌، بستری‌ها و فوتی‌ها نتیجه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون عمومی در فازهای بعدی در تابستان پیش‌رو انجام می‌شود افزود: در ماه جاری، اولین تزریق  واکسن های ایرانی را در کنار واکسن‌های وارداتی خواهیم داشت.

نمکی با تاکید بر اینکه امسال و سال گذشته پربارترین دوران ساخت و ساز زیرساخت های نظام سلامت در کشور بود یادآورشد: برآورد ما این است که زودتر از آنچه که در سند ملی واکسیناسیون کووید19 اشاره کردیم، بتوانیم واکسیناسیون را به پایان برسانیم.

وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر تست مجدد همه موارد ورودی از مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی، از مبدا عراق به کشورمان افزود: موارد متعددی از آزمایشات PCR منفی از مسافرینی که با مبدأ کشور عراق وارد جمهوری اسلامی ایران می‌شوند، در مرز‌های زمینی جمهوری اسلامی ایران با بررسی مجدد مثبت هستند.

نمکی تصریح کرد: تعداد قابل توجهی با اتکاء به تست منفی صادره از آزمایشگاه کشور عراق با هواپیما به مشهد مقدس مشرف می‌شوند و در مقصد نیز مورد آزمایش مجدد قرار نمی‌گیرند، لذا تمامی دستورالعمل‌های قبلی مبنی بر اجازه ورود با تست منفی انجام شده در کشور عراق منتفی و همه موارد ورودی از مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی باید تست مجدد شوند.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اجرای"طرح شهید سلیمانی" در کشور افزود: اجرای این طرح تجربه ارزشمند و موفقی در مدیریت بر کرونا بود.

نمکی در ادامه به مدیریت کرونا در استان ایلام اشاره کرد و گفت: استان ایلام رکورد مدیریت بر کرونا را در شرایطی موفق به انجام رساند که همجواری با عراق، شیوع کرونا انگلیسی و تحمل پیک چهارم کرونا می‌توانست بحران انسانی را در این استان به وجود آورد.

وی خاطر نشان کرد: کشور ایران نیز موفق‌تر و کم‌حادثه‌تر توانست مدیریت بر کرونا را با تجربه موفق  دوران دفاع مقدس،‌ عمل به تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و همراهی رئیس جمهور  به فرجام برساند.

وزیر بهداشت اقدامات انجام شده در مدیریت کرونا را یادآور شد و گفت: ما در اوج سخت کرونا یک هزار و 300 تخت بیمارستانی را ایجاد کرده‌ایم و بیش از سه هزار اتاق آی سی یو به وجود آوردیم.

وی به اضافه شدن 1400 پروژه بهداشتی خانه بهداشتی مرکز بهداشت درمانی نیز اشاره کرد و افزود: بیمارستان 375 تختخوابی استان ایلام نیز تا پایان این دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت گفت: این بیمارستان حداکثر تا 60 روز آینده باید بیمار پذیرش کند.

وی در ارتباط با اختصاص دستگاه رادیو‌تراپی به استان ایلام نیز یادآورشد: نخستین دستگاه رادیو‌تراپی به قید فوریت به استان ایلام اختصاص و نمی‌پذیرم که استانی فاقد دستگاه رادیو تراپی باشد.

وزیر بهداشت به واکسیناسیون عمومی نیز گریزی زد و گفت: تا پایان خردادماه واکسیناسیون گروه‌های آسیب‌پذیر بالا 60 سال و بیماران صعب‌العلاج و خاص انجام  و در تابستان واکسیناسیون عمومی را شروع خواهیم کرد


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان