شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از تجهیز یگان حفاظت اداره کل به بی سیم رادیویی خبر داد.
۱۴۰۳/۰۴/۱۷ چاپ

سفیر ایلام |فرزاد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان ایلام گفت: با اعتبار تخصیص یافته به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، یگان حفاظت این اداره‌کل به سیستم اتوماسیون اداری فراجا و بی‌سیم رادیویی تجهیز می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: تجهیز بی‌سیم رادیویی شامل خرید لینک رادیویی، کابل، باکس، رک دیواری پنج یونیت و سایر لوازم مورد نیاز برای یگان حفاظت این اداره‌کل انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: با وجود ۷۷۶ اثر در استان ایلام که در فهرست آثار ملی کشور، ثبت ملی شده‌اند، تجهیز این یگان به امکانات پیشرفته برای حفاظت و پاسداری از آثار تاریخی و باستانی این استان از ضروریات محسوب می‌شود.

شریفی گفت: به‌منظور تجهیز بیشتر این یگان، سیستم رادیویی (بی‌سیم) یگان حفاظت خریداری و تجهیز نیروهای یگان به تعدادی بی‌سیم رادیویی، کار حفاظت از آثار باستانی استان صورت می‌گیرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با اشاره به این که یگان حفاظت استان ایلام در زمینه دستگیری حفاران غیرمجاز فعالیت‌های چشمگیری دارد، خاطرنشان کرد: به منظور حفظ مواریث ارزشمندمان، وظیفه پاسداری و حفاظت از آثار باستانی و تاریخی این سرزمین را بر عهده داریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان