شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم، توزیع نذورات در ظروف پلاستیکی که سلامت انسان را به خطر انداخته و آلودگی زیست محیطی را به دنبال دارد، ممنوع است.
۱۴۰۳/۰۴/۱۸ چاپ

سفیر ایلام |یادگار محمدی مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام سوگواری ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی، برای توزیع نذورات از ظروف یکبار مصرف گیاهی تخریب‌پذیر به شرط درج موضوع بر روی بسته‌بندی، و برای نوشیدنی‌های داغ از ظروف کاغذی با لایه داخلی سفید رنگ استفاده شود.

وی افزود: استفاده از ظروف پلاستیکی اعم از ظروف پروپیلن و پلی استایرن به ترتیب دارای علامت مثلث شکل در زیر ظرف مانند لیوان و بشقاب با عبارات PP و PS صرفاً برای مصرف نوشیدنی و غذاهای سرد توصیه می‌شود و ظروف غذایی از جنس فوم پلی استایرن نیز برای غذاهای داغ نامناسب است، زیرا مجاورت مایعات داغ یا مواد غذایی داغ در اینگونه ظروف، موجب آزاد شدن ترکیبات شیمیایی سمی منومرها می‌شود که برای سلامت انسان بسیار خطرناک است و آلودگی زیست‌محیطی را به دنبال دارد.

مدیرکل استاندارد ایلام در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از مواد بازیافت برای تولید ظروف یکبار مصرف غیرمجاز بوده و تولید کنندگان صرفاً مجاز به استفاده از مواد اولیه نو هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان