شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: تعداد ۱۰۰ نفر از روحانیون تبلیغی، اعزامی از استان قم وارد ایلام شدند و با همکاری ۱۵۰ مبلغ بومی استان در اجرای برنامه های محرم امسال مشارکت دارند.
۱۴۰۳/۰۴/۱۸ چاپ

سفیر ایلام |، جلسه توجیهی مبلغین اعزامی از استان قم در سالن غدیرِ اداره کل تبلیغات اسلامی با حضور حجت‌الاسلام علی رحیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام برگزار شد.

حجت الاسلام علی رحیمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام در جلسه توجیهی جهت اعزام این مبلغین به مساجد و حسینیه های استان که در سالن غدیر این اداره کل برگزار شد، گفت: بحث تبلیغ در استان ایلام از مسائل مهمی است که نیازمند تلاش و کوشش، همزمان با کارِ کارشناسی و آسیب شناسانه است، متاسفانه استان ایلام در مباحث آسیب های اجتماعی در کشور در رتبه های بالا قرار دارد و این مسیرِ سخت تبلیغ در استان را به ما نشان می دهد.

وی افزود: از آسیب هایی که در استان ما نمود بیشتری از سایر آسیب های اجتماعی دارد، مبحث خودکشی است، برای گام برداشتن در مسیر رفع این مشکل ابتدا باید عوامل بوجود آمدن این معضل را مورد بررسی قرار داد، سپس در جهت رفع این مشکل گام برداشت، و این مهم در مدت زمان کوتاهی قابل رفع شدن نیست، به این دلیل که بحث خودکشی، مبحثی تک وجهی نیست و ریشه در عوامل متعدد دارد، تبلیغ چهره به چهره و گفت‌وگو با مردم توسط مبلغین از ضرورت هاست و ما ملزم هستیم که در میان مردم به تبلیغ بپردازیم و تنها به مجالس وعظ بسنده نکنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام با اشاره به فلسفه قیام عاشوار گفت: قیام حضرت اباعبدالله (ع)، به ما نشان داد، مسیر مقاومت تنها راه مبارزه با استکبار در همه عصرهاست، ما در سال های اخیر با ۲ دیدگاه مواجه شدیم، بحث سازش و بحث مقاومت، در زمانی که ما به‌دنبال مذاکره و تفاهم با غرب بودیم، متاسفانه نتوانستیم حقوق به یغما رفته ملت خود را استیفا کنیم و مشخصا در بحث فروش نفت نگذاشتند بیش از ۳۰۰ هزار بشکه در روز ارز آوری داشته باشیم و در نهایت تمام توافقات را زیر پا گذاشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام با اشاره به عزم جدی دولت شهید رئیسی برای مقابله با تحریم ها (تفکر مقاومت)، خاطرنشان کرد: بررسی و مطالعه، با پیوست مقاومت و شجاعت بود که ما امروز به اذعان خودِ آمریکائی‌ها می توانیم تا ۲ میلیون بشکه نفت به فروش برسانیم و این مسائل به ما یادآوری می کند که تفکر مقاومت پیروز میدان تحریم است و همین امر باید با مردم درمیان گذاشته شود.

حجت‌الاسلام رحیمی توصیه رهبر انقلاب به دولت جدید، جهت استفاده از نیروهای جوان و انقلابی را دلیلی بر این مدعا دانست که تفکر مقاومت نجات دهنده و تنها راه مقابله با دشمن است و برای ادامه دادن مسیری که شهید رئیسی به ما نشان دادند، باید از نیروهای جوان و انقلابی سود برد.

وی در پایان گفت: در مجموع تعداد ۲۵۰ مبلغ (۱۰۰ مبلغ اعزامی از استان قم و ۱۵۰ مبلغ بومی)، در اجرای برنامه های محرم امسال و در امر تبلیغ مشارکت دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان