شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: ۹ طرح صنعتی بزرگ با سرمایه گذاری هزار و ۹۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف این استان در دست اجراست.
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ چاپ

سفیر ایلام |محمد رحیمی، رئیس سازمان صمت استان ایلام اظهار کرد: در راستای حل مسائل و مشکلات طرح‌های مهم صنعتی استان در کارگروه‌های استانی و ملی موضوع ارتقای پیشرفت فیزیکی و تکمیل این‌گونه طرح‌های مهم و شاخص استان در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، تکمیل زنجیره فولاد، صنایع معدنی و محصولات دانش‌بنیان موردپیگیری مستمر قرار گرفته است.

وی افزود: پروژه‌های بزرگی مانند شرکت پتروپالایش دهلران، پتروشیمی ارغوان‌گستر ایلام، فولاد زاگرس ایوان، شرکت توسعه معادن پارس تامین، پتروشیمی دهلران، پتروشیمی هلیلان و غشاءگستر دالاهو از مهم‌ترین پروژه‌های بزرگ صنعتی این استان است که در مراحل اجرایی قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام با بیان اینکه این طرح‌ها طی سال جاری و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: طرح‌هایی مانند پتروپالایش دهلران با ۸۸ درصد پیشرفت، شرکت فولاد زاگرس ایوان با ۹۶ درصد و شرکت پتروشیمی ارغوان‌گستر ایلام با ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی طی سال جاری تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهند رسید.

به‌گفته محمدرحیمی این طرح‌های صنعتی در دست اجرا در استان زمینه اشتغالزایی ۴ هزار و ۱۰۰ نفر را فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری کامل از این پروژه‌ها، تحول شگرفی در اشتغالزایی و درآمدزایی استان به‌دنبال خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان