شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام با بیان اینکه ۳۸ محصول زراعی و باغی در استان ایلام واجد دریافت کود یارانه ای هستند گفت: با توجه به سهمیه ابلاغی برنامه ریزی انجام شده در سال قبل ۵۵ تن انواع
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ چاپ

سفیر ایلام | سیامک بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام اظهار کرد: بر اساس الگوی کشت استان ۳۸ محصول زراعی و باغی واجد دریافت کود یارانه‌ای شدند که عمده میزان مصرف کود در محصولات غلات و دانه‌های روغنی بود از مجموع این میزان کود، ۴۶ هزار و ۲۷ تن کود اوره بوده که حدود ۵ هزار تن بیش از سهمیه استان در سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: کود فسفات توزیع شده در استان ۶ هزار ۷۰۹ تن بوده که در مقایسه با سال قبل، دو برابر افزایش را نشان می‌دهد، کود پتاسه نیز به مقدار ۲ هزار ۷۵۴ تن در زمان کشت و بعد از آن در بین کشاورزان توزیع شده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ایلام خاطرنشان کرد: با توجه به تغذیه مناسب و به موقع اثرات آن در تولید گندم امسال مشهود بود، به‌طوری که تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار تن گندم توسط مراکز خرید خریداری شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۴۰۰ هزار تن تولید در استان داشته باشیم.

بیگی گفت: یکی از اقدامات موثری که سال قبل انجام شد ذخیره‌سازی کود در استان بود که حدود ۱۳ هزار تن کود در انبارهای شرکت ذخیره شد و در زمان اوج مصرف در مدت کوتاهی بین کشاورزان توزیع شد.

بر اساس برنامه ابلاغی ۱۴۰۳ نیز حدود ۵۴ هزار تن سهمیه کود برای محصولات زراعی شامل گندم جو کلزا پنبه و چغندر قند در نظر گرفته شده که تاکنون ۶ هزار و ۳۴۸ تن انواع کود در انبارهای شرکت ذخیره شده است و ۲ هزار و ۲۵۰ تن نیز بین کشاورزان توزیع شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان