دوشنبه, 04 تیر 1403
دوشنبه, 04 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به رشد ۲۰۰ درصدی تخصیص اعتبارات به این دستگاه اجرایی در دولت سیزدهم، گفت: تمام پاسگاه های محیط بانی استان تجهیز و تعمیر شده است.
۱۴۰۳/۰۳/۰۶ چاپ

سفیر ایلام |علیرضا محمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام اظهار کرد: از آغاز شروع به کار دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی به محیط زیست استان تخصیص یافت در حالی‌که میزان اعتبارات دریافتی این اداره کل از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ مبلغ ۵۰ میلیارد ریال بود.

وی افزود: در اعتبارات استانی از محل تملک دارایی‌ها نیز ۱۶۰ میلیارد ریال طی سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به این اداره کل تزریق شد و در بخش اعتبارات ملی از سازمان مرکزی از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال تخصیص یافت که البته تخصیص اعتبارات سال ۱۴۰۲ ادامه دارد.

محمدی یادآور شد: از محل دریافت این اعتبارات تمام پاسگاه‌های محیط‌بانی استان تجهیز و تعمیر و برای محیط‌بانان تجهیزات انفرادی و خودرویی خریداری شد و همچنین از این اعتبارات در حوزه‌هایی از جمله تنوع زیستی، پایش عرصه‌ها، آموزش و اطلاع‌رسانی، تجهیز و تعمیر پاسگاه‌های محیط‌بانی، پایش واحدهای آلاینده، پیشگیری و مقابله با آتش سوزی و ریزگرد و موارد مرتبط دیگر هزینه شده است.

وی اضافه کرد: در دولت سیزدهم ۱۷ دستگاه موتورسیکلت و ۲ دستگاه خودرو خریداری و همچنین از سوی سازمان نیز یک دستگاه تویوتای هایلوکس برای اولین بار به استان تحویل داده شد اما باتوجه به اینکه ناوگان خودرویی محیط‌بانی استان فرسوده و قدیمی است نیاز به بازسازی این ناوگان و جایگزینی خودروهای قدیمی با خودروهای کمک‌دار با کیفیت و محکم مناسب عرصه‌های طبیعی ضرورت دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام بیان کرد: رشد اعتبارات عمرانی این اداره کل در سال ۱۴۰۲ به میزان ۱۲۰ میلیارد ریال نسبت به اعتبارات ۱۴۰۱ به میزان ۶۴۰ میلیارد ریال ۹۷ درصد افزایش رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: برای اولین بار مجوز ایجاد شبکه بی سیم دیجیتالی برای تسریع در برقراری ارتباط محیط‌بانان با همدیگر و پاسگاه‌های محیطبانی اخذ شده است.

به گفته محمدی، یکی از اقدمات ارزشمند دولت سیزدهم، تکمیل ساختمان اداری شهرستان سیروان بود که روند ساخت این ساختمان از سال ۹۴ تا ۱۴۰۲ نیمه تمام مانده بود که با تزریق ۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی استانداری و از محل تکمیل طرح‌های نیمه تمام، توسط راه و شهرسازی در حال ساخت است و اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به اهمیت آموزش محیط‌بانان و ارائه دوره‌های تخصصی به این افراد اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های ضابط قضایی، آشنایی با اسلحه و شوکر، چگونگی مواجه با شکارچیان غیرمجاز و مدیریت شرایط و دیگر آموزش‌ها به محیط‌بانان ارائه شده و به سبب فراگیری این آموزش‌ها و مدیریت درست صحنه توسط محیط‌بانان، در استان ایلام حوادث خطرناک جانی برای محیط‌بانان و حتی شکارچیان غیرمجاز رخ نداده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با قدردانی از دستگاه قضایی استان، افزود: باهمکاری و همراهی مراجع قضایی در خصوص رسیدگی به پرونده‌های تخلفات زیستی از جمله معرفی واحدهای آلاینده یا شکار و صید غیرمجاز به دادگاه، ۹۹ درصد احکام پرونده‌ها برای محیط زیست استان صادر می‌شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان