شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |، سیدزاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام اظهار کرد: هدف از نصب این سامانه‌ها گامی مثبت در جهت ارتقای ایمنی، تسهیل تردد و مدیریت بهتر شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان است.

وی افزود: همچنین، این اطلاعات می‌تواند برای اعمال محدودیت‌های ترافیکی در مواقع ضروری و هدایت رانندگان به مسیرهای جایگزین مورد استفاده قرار گیرد.

چشمه خاور عنوان کرد: تصاویر ارسالی از دوربین‌ها، به مسئولان راهنمایی و رانندگی کمک می‌کند تا از وضعیت جاده‌ها، از جمله وجود لغزندگی، خرابی‌ها و موانع ترافیکی، آگاه شوند و اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهند.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به وضعیت ترافیک و جاده‌ها می‌تواند از طریق تابلوهای پیام متغیر و یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه به اطلاع رانندگان رسانده شود تا آنها بتوانند مسیر خود را با آگاهی بیشتری انتخاب کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام خاطر نشان کرد: در فصل زمستان، از این سامانه‌ها می‌توان برای رصد وضعیت جاده‌ها و شناسایی نقاط یخ‌زده و برف‌گیر استفاده کرد. این امر به راهداری‌ها کمک می‌کند تا نسبت به نمک‌پاشی و برف‌روبی جاده‌ها در زمان مناسب اقدام کنند.

وی گفت: میزان تردد وسایل نقلیه در 5 کلاس برای شناسایی الگوهای ترافیکی و برنامه‌ریزی برای ساخت و نگهداری جاده‌ها،دما و رطوبت برای پیش‌بینی وضعیت آب و هوا و جلوگیری از حوادث رانندگی ناشی از شرایط نامساعد جوی از دیگر مزایای این سامانه ها می باشد.

وی در پایان افزود: در مجموع، نصب و راه‌اندازی این سامانه‌ها می‌تواند نقش موثری در ارتقای ایمنی، تسهیل تردد و مدیریت بهتر شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان داشته باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان