سه شنبه, 02 مرداد 1403
سه شنبه, 02 مرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
پروژه های نیمه تمام ایلام برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار شوند
۱۴۰۳/۰۱/۲۹ چاپ

سفیر ایلام |حسن بهرام نیا عصر چهارشنبه در نشست توسعه برنامه ریزی با گرامی‌داشت روز ارتش، از سپاه پاسداران، ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح در عملیات غرور آفرین"وعده صادق" تقدیر کرد.

بهرام‌نیا پس از ارائه گزارشات مسئولان دستگاه‌ها، بر لزوم هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق شعار سال در استان ایلام تاکید کرد.

استاندار ایلام منطقه آزاد تجاری مهران را از مهم‌ترین اولویت‌های دولت در استان دانست و خاطرنشان کرد که هم‌چنان با جدیت پیگیر تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز این منطقه خواهد بود.

وی اضافه کرد: طرح جامع منطقه آزاد تجاری مهران بین ۷ طرح جامع کشور، به‌عنوان نخستین طرح تهیه و تدوین شد.

استاندار ایلام با اشاره به رشد ۷۰۰ درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان استان در دولت سیزدهم، بر حمایت ویژه دولت از توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در دولت سیزدهم از یک شرکت به ۸ شرکت افزایش یافته است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام در این جلسه از مدیر آبفای استان خواست که تجهیزات مورد نیاز شهرک‌های صنعتی استان را در اسرع وقت تامین کند.

بهرام‌نیا افزود: مصوب شده تا حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان برای کشت گلخانه‌ای به مردم استان واگذار شود.

استاندار ایلام با اشاره به وضعیت پروژه‌هایی مانند برج هنر، از مسئولان دستگاه‌هایی که پروژه نیمه‌تمام دارند خواست که تکمیل این طرح‌ها را به صورت مشارکتی به بخش خصوصی واگذار کنند.

بهرام‌نیا یکی از نمودهای تحقق شعار سال در استان را، تکمیل تصفیه‌خانه ایوان دانست و به مسئولان دستگاه‌ها تکلیف کرد که با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در قالب قرارداد (بی او تی) طرح‌های بر زمین مانده را تکمیل کنند.

حسن بهرام‌نیا در این جلسه مدیران ادارات مربوطه را مکلف کرد تا با ارائه مشاوره‌های جامع به متقاضیان طرح‌های تولیدی و اقتصادی، به پیشبرد اصولی برنامه‌ها کمک کنند.

وی همچنین از مدیران ادارات کلی که حائز رتبه‌های برتر وزارتی در حوزه وظایف سازمانی خود شده‌اند تقدیر کرد و مدیران استانی را به تلاش بیشتر در جهت خدمت‌رسانی به مردم شریف استان تشویق کرد.

استاندار ایلام بر لزوم همکاری بانک‌های استان در تسهیل امور مربوط به تولید، سرمایه‌گذاری و ترغیب بخش خصوصی به مشارکت در صنایع تولیدی استان تاکید کرد.

در پایان این جلسه، استاندار ایلام به معاونت اقتصادی استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان ماموریت داد تا با همکاری سایر دستگاه‌های استان، برنامه راهبردی تحقق شعار سال، ظرف حداکثر یک هفته تدوین شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان