سه شنبه, 02 مرداد 1403
سه شنبه, 02 مرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]
اکثر شهربازی های استان ایلام غیراستاندارد هستند
۱۴۰۳/۰۱/۲۳ چاپ

سفیر ایلام |یادگار محمدی در گفت و گو با خبرنگار سفیر اظهار کرد: با گرم شدن هوا و استفاده بیشتر خانواده‌ها از شهربازی‌ها و مراکز تفریح جمعی لزوم توجه بیشتر به استاندارد دستگاه‌ها و وسایل بازی نصب شده در این استان را دوچندان کرده است.

وی تصریح کرد: استانداردسازی وسایل بازی شهربازی‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اجتماعی بوده که در صورت غفلت خسارت‌ها و آسیب‌های مادی و معنوی زیادی برجا می‌گذارد که پیشگیری از آن نیازمند نظارت مستمر دستگاه‌های ذیربط و متولیان شهربازی‌هاست.

محمدی با اشاره به اینکه، بیشترین مشکل وسایل تفریحی و بازی در زمینه استاندارد متوجه پارک‌های بازی شهرداری‌های استان است، گفت: تمامی مسئولیت حوادث و عواقب حقوقی ناشی از استفاده، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تجهیزات فاقد مجوز استاندارد، متوجه بهره‌برداران و متولیان خواهد بود.

وی در ادامه گفت: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و با توجه به آسیب پذیری کودکان در هنگام استفاده از تجهیزات شهربازی و پارک‌های بازی که گاهاً" منجر به وقوع حوادث غیر قابل جبران می‌گردد این اداره کل، پس از تذکر و اخطارهای قانونی لازم، طرح ساماندهی تجهیزات بازی غیراستاندارد در سطح استان را آغاز نموده است.

مدیرکل استاندارد ایلام در ادامه عنوان کرد: این اداره کل به تمامی بهره برداران تجهیزات بازی غیر استاندارد در سطح استان اعلام نموده که هر چه سریع‌تر در راستای رفع عیوب تجهیزات بازی اقدامات لازم را به عمل آورند.

محمدی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت عدم استانداردسازی تجهیزات و وسایل بازی، این اداره کل طبق قانون، نسبت به معرفی مالکان متخلف به مراجع قضایی و پلمپ و جمع آوری وسایل بازی اقدام می‌کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان