دوشنبه, 04 تیر 1403
دوشنبه, 04 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |سردار جمال شاکرمی صبح امروز در اجلاسیه زنان شهیده استان ایلام، با تاکید بر اینکه دفاع مقدس عرصه تجلی بلوغ و تکامل بزرگ زنان و مردانی است که برای حفظ و حراست از باورها و اعتقادات خود فصل تازه‌ای از شجاعت، تهور، از خودگذشتگی و ایثار را رقم زدند، اظهار داشت: زنان آزاده، کمال جو و حق طلب، هیمنه استکبار را در هم شکستند و آن را به تمسخر گرفتند.
وی افزود: در دفاع مقدس زنان و مردان ایرانی هر کدام به سهم خود به نقش آفرینی پرداختند و برای پاسداری از آب و خاک ایران و حفظ اعتقادات و باورهایی که منبعث از اندیشه والای اسلامی و انقلابی بود با ایثار جان و مال خود خاطرات و تصاویر به یادماندنی برجای گذاشتند.
سردار شاکرمی با تاکید بر اینکه زنان و دختران و مادران ایرانی اسلامی در بحبوحه هشت سال دفاع مقدس پرچم دار همسران، برادران و فرزندان خود در عزیمت به جبهه های نبرد حق علیه باطل بودند، اظهار داشت: همچنین با تشجیع و ترغیب، روحیه سلحشوری را در وجود مردان زنده کردند.
فرمانده سپاه امیرالمونین (ع) استان ایلام پشتیبانی از جنگ و بسته بندی مواد غذایی و تهیه البسه مورد نیاز رزمندگان و ارسال به جبهه‌های جنگ را یکی از خدمات مهم زنان در هشت سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: با این عملکرد، همیشه نشاط و انگیزه مضاعف به رزمندگان هدیه می کردند. ضمن اینکه حضور زنان در خط مقدم برای مداوای مجروحان جنگی یا نزدیک ترین بخش های خطوط مقدم علاوه بر انجام امور امدادی موجب روحیه سلحشوری بیشتری در رزمندگان می شد.
سردار شاکرمی با تاکید بر اینکه تبیین و بازگشایی این رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌ها برای دختران جوان را رسالت سنگین و مهمی بر دوش همه زنان جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: دختران جوان می توانند از این بزرگ زنان الگوگیری کنند تا آن‌ها هم به قدرت معجزه آسا و توانمند خود پی ببرند.
وی در پایان گفت: بازگویی از حوادث دفاع مقدس که بخشی از آن توسط زنان، مادران و دختران این آب و خاک رقم زده شده دختران ما را نسبت به توانمندی‌های خود واقف می‌کند و به آنان اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد و آنان را برای رسیدن به اهداف و خواسته‌ها توانمندتر و با انگیزه تر می‌کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان