دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |مدیرکل بنیاد مسکن ایلام با اشاره به اینکه ۷۵ میلیاردتومان اعتبار برای تهیه، بازنگری و اجرای طرح هادی به استان تخصیص یافت، گفت: عملیات اجرایی ۶۳۰ واحد مسکن ملی در ایلام آغاز شد.
حبیب الله محبی با اشاره به اینکه ۷۵ میلیاردتومان اعتبار برای تهیه، بازنگری و اجرای طرح هادی به استان تخصیص یافت، گفت: عملیات اجرایی ۶۳۰ واحد مسکن ملی در ایلام آغاز شد.
وی برخی از اقدامات بنیاد را در خصوص احداث مسکن، سنددار کردن واحد‌های مسکونی و بازسازی‌ها، اعلام کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام با اشاره به اینکه در بازسازی سیل ۱۳۹۸، تعمیرات و بازسازی حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی به طور کامل انجام و تحویل شد، گفت: در بخش احداث مسکن روستایی سهمیه استان ۲ هزار واحد بود که از این ۲ هزار واحد با ارایه تسهیلات کم بهره ۵۰ میلیون تومانی و ۳۰ میلیون تومانی بلاعوض در تفاهم با سازمان برنامه و بودجه برای هر واحد، هزارو ۸۰۰ واحد به بهره‌برداری رسید و تحویل متقاضیان شد.
محبی ادامه داد: علاوه بر سهمیه ۲ هزار واحدی مسکن محرومان، هزارو ۳۰۰ واحد طرح نوسازی و بهسازی نیز از سال گذشته آغاز شد که از این تعداد یکهزار واحد به طور کامل به اتمام رسید و تحویل متقاضیان شد.
وی رقم احداث و بهسازی و نوسازی واحد‌های مسکونی از سال گذشته تاکنون را ۲هزارو ۸۰۰ واحد برشمرد.
مدیرکل بنیاد مسکن توضیح داد: برای امسال احداث ۲هزار واحد مسکونی در روستا‌ها و شهر‌های کوچک در دستور کار قرار گرفته است که از این میزان حدود ۷۰۰ واحد به بانک‌های عامل معرفی شدند و بانک‌ها با بیش از ۱۷۴ واحد عقد قرارداد کردند.
محبی همچینین از سند دار شدن ۲۹هزار۵۰۰ واحد در استان توسط بنیاد مسکن در همکاری با سازمان ثبت خبر داد و اعلام کرد: برای امسال نیز سند دار کردن ۲هزار واحد در دستور کار قرار دارد.
وی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز توضیحاتی را ارایه کرد. به گفته محبی، در بخش مسکن ملی هزارو ۲۸۵ واحد در شهر ایلام متقاضیان آورده نقدی واریز کردند که برای هزارو ۱۵۲ واحد تامین زمین انجام شد و عملیات اجرایی ۶۳۰ واحد در شهر ایلام آغاز شده است. در سایر شهر‌های استان ایلام نیز ۶۴۴ واحد ثبت نام کردند که به نسبت مرکز استان، شهرستان‌ها در اجرای طرح اقدام ملی مسکن به دلیل مشکلاتی همچون عدم همکاری متقاضیان و تامین زمین، موفقیتی حاصل نشده است.
مدیرکل بنیاد مسکن ایلام در ادامه اقدامات آن بنیاد را برای تهیه، بازنگری و اجرای طرح‌های هادی نیز برشمرد و گفت: در سال جاری ۷۵ میلیاردتومان اعتبار برای تهیه، بازنگری و اجرای طرح‌های هادی اختصاص یافته است که بخشی از کار آغاز شده است. اعتبار عنوان شده برای اجرای ۱۲۵ پروژه طرح هادی و تهیه و بازنگری ۴۳ طرح هادی اختصاص یافته است. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان