دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کانون ایلام کتاب‌فیلم های تولید کانون نقد و بررسی می شوند.
این برنامه قرار است پس از هفته کتاب نیز به صورت فرایندی تداوم داشته باشد و هر ماه یک کتاب‌فیلم با حضور مربیان هنری و اعضای کارگاههای انیمیشن نقد شود.
بر اساس این‌گزارش کتاب‌فیلم 《یکی کم است》 اولین اثر مکتوب و تصویری کانون است که در این فرایند با حضورفیلم سازان مطرح ایلامی بررسی خواهد شد،علاوه بر این در کانون ایلام ویژه برنامه پیک نشاط در مناطق کم برخوردار با محوریت کتاب،هر مرکز یک کتاب با معرفی کتاب های پر خواننده،کتاب-روستا-کودک در سه روستای استان،نشست تخصصی با حضور یک نویسنده مطرح کودک در حوزه قصه ،انجمن های مجازی ویژه نقد کتاب شعر و داستان،حضور در برنامه کشوری دو پنجره،جشن‌کتاب در مراکز کانون،و کارگاههای عمومی ویژه کتاب از مهم ترین برنامه های کانون ایلام به مناسبت هفته کتاب و کتابخواتی به شمار می روند.
کتاب و کتابخوانی کودک ونوجوان اصلی ترین فعالیت کانون به شمار می رود که تمام فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری آن نیز براساس کتاب های موجود در قفسه های مراکز کانون برنامه ریزی و اجرا می شوند،به شکلی که هر فعالیتی که انجام می گیرد از شعر و داستان و نوشتن گرفته تا نمایش و کاردستی و عروسک سازی و قصه گویی و دهها فعالیت دیگر حتما برپایه ی کتاب شکل می گیرند.
اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام با بیست ودو مرکز فرهنگی،هنری در سراسراستان به صورت ثابت،سیار و پستی به بچه‌های ایلامی خدمات فرهنگی،ادبی ،هنری و آموزشی ارائه می دهد. که این روزها تمامی فعالیت های شصت و چهار گانه ی آن هم زمان هم به صورت مجازی و هم حضوری انجام می گیرد به شکلی که در ۱۸ مرکز ثابت آن در سراسر استان هر مرکز با فعالیت فرهنگی ،ادبی،هنری در فضای مجازی و حضوری به بچه ها خدمات فرهنگی ارائه می دهند.
علاوه براین ها بیش از هشت انجمن مجازی و ۱۰۹ کارگاه مجازی با فعالیت های ۶۴ گانه نیز با دعوت از چهره های فرهنگی،ادبی و هنری کشوری و استانی،چراغ برنامه های کانون را روشن نگه داشته اند.
درفصل جاری پاییز کانون استان ایلام علاوه بر فعالیت های مراکز ثابت در کارگاههای عمومی،در سایت kpf ،تعداد ۲۸ کارگاه تخصصی را به صورت برخط و شهریه ای درحال برگزاری دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان