دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |


رییس پلیس راهور استان ایلام گفت: انسان، وسیله نقلیه و راه ۳ عامل اصلی در بروز حوادث رانندگی است.

ابوالفضل کهزادی در نخستین همایش سراسری بانوان فرهنگ یار ترافیک که ظهر امروز به‌صورت ویدئو کنفرانس در سالن همایشات الغدیر نیروی انتظامی ایلام برگزار شد اظهار داشت: این همایش برای اولین‌بار در سراسر کشور به‌منظور آموزش قوانین و مقررات رانندگی در بین بانوان برگزار شده‌است.
رییس پلیس راهور استان ایلام افزود: تقریباً نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند، لذا بدون‌شک بانوان می‌توانند نقش تاثیرگذاری در کاهش تصادفات و بهبود فرهنگ ترافیک داشته باشند.
وی با بیان این‌که انسان، وسیله نقلیه و راه سه عامل اصلی در بروز حوادث رانندگی است اضافه کرد: با توجه به این‌که عوامل انسانی بیشترین تاثیر را در حوادث رانندگی دارند با اصلاح رفتارهای ترافیکی می‌توان آمار و خسارات ناشی از تصادفات را کاهش داد.
وی هدف از اجرای طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک را افزایش ایمنی، کاهش تصادفات و انتقال فرهنگ صحیح ترافیک و رانندگی به فرزندان، اعضای خانواده، همکاران و ... دانست گفت: بانوان می‌توانند از طریق انتقال آموخته‌ها به فرزندان اعضای خانواده و غیره نقش بسزایی در ترویج فرهنگ صحیح رانندگی و پیشگیری از سوانح داشته باشند.
این مسئول خاطرنشان کرد: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک از سال ۹۷ هم‌زمان با سراسر کشور در استان اجرا شده‌است و بیش‌از ۳ هزار نفر از بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی مورد آموزش قرار گرفته‌اند.نویسنده: مریم نظری
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان