دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 روند ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در استان همچنان رو به افزایش است به‌گونه‌ای که تنها در یک روز چرخه این بیماری جان ۶ نفر از ایلامی‌ها را گرفت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، روند ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در استان همچنان رو به افزایش است به‌گونه‌ای که تنها در یک روز چرخه این بیماری جان 6 نفر از ایلامی‌ها را گرفته است.

شهرستان‌های ایلام، آبدانان، دهلران، مهران، ملکشاهی، هلیلان، چوار، ایوان و چرداول در وضعیت قرمز و شهرستان‌های سیروان، دره شهر و بدره نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و آمار فوت شدگان را به 981 نفر رسانده است، علاوه بر آن آمار امروز 4 شهریور 1400 نیز حکایت از آن دارد که 301 ابتلای جدید کرونا شناسایی شده و مجموع مبتلایان استان به 55 هزار و 432 نفررسانده است.

ظرفیت بیمارستان‌های استان در حال تکمیل است

محمد کریمیان در ارتباط با آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا وضعیت استان ایلام را بحرانی و ادامه این روند را نگران کننده عنوان کرد و گفت: ظرفیت بیمارستان‌های استان در حال تکمیل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: تنها راه ممکن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و اقدام عاجل برای واکسینه کردن مردم است.

وی به آمار واکسیناسیون اشاره و گفت: تنها 37 درصد شهروندان بالای 18 سال در استان واکسینه شده‌اند و این آمار مطلوبی نیست.

1/5 درصد جمعیت ایلام واکینه شده‌اند

جمیل صادقی‌فر نیز با ابراز نگرانی از چرخه کرونا در استان ایلام و افزایش آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از این بیماری گفت: وقفه‌ای که به علت نبود واکسن در برخی برندها ایجاد شده بود به زودی برطرف می‌شود.

وی با ارائه آماری از وکسیناسیون 1/5 درصد جمعیت استان خبر داد و بیان کرد: بررسی وضعیت فوت شدگان نشان از آن دارد که فوت شدگان فاقد پیشینه تزریق واکسن بوده‌اند.

کمبود واکسن و وقفه چند روزه برطرف شده است

اسفندیار رستم زاد با اولویت خواندن واکسینه کردن عمومی  در استان ایلام کمبود واکسن و وقفه چند روزه را ناشی از اقدامات تامین و دریافت سهمیه اختصاصی  استان عنوان کرد و گفت: به حد نیاز واکسن در تمام برندها وارد استان ایلام شده است و تزریق واکسن برای دریافت کنندگان دوز دوم انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا در استان ایلام گفت: افزایش تعداد مراکز واکسینه، 24 ساعته شدن و افزایش شیفت‌ها در مراکز تزریق در دستور استان قرار دارد و جای هیچ نگرانی برای این اقدامات وجود ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان