دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

نشست ائمه جمعه استان به منظور ترویج فرهنگ‌ منابع طبیعی و پیشگیری از حریق جنگل ها و مراتع.


به منظور گسترش و ترویج فرهنگ منابع طبیعی و پیشگیری از حریق احتمالی نشست ائمه جمعه سراسر استان با حضور حاج اقا کریمی تبار نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام و مدیر کل منابع طبیعی در شهرستان ایوان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در این نشست دکتر احمدی ضمن ‌خیر مقدم و تبریک عید فطر شمه ایی از عملکرد اداره کل منابع طبیعی را در قالب پاورپوینت ارائه داد و گفت ائمه جمعه می توانند با نفوذ خود ضمن ترویج فرهنگ منابع طبیعی در تمام موارد حامی منابع طبیعی باشند.
ایشان افزود: همه ما در حفظ و حراست از منابع طبیعی موجود، به ویژه جنگل‌ها و مراتع و همچنین توسعه پایدار و گسترش این نعمت الهی یک وظیفه دینی و ملی داریم.
وی نیروی انسانی، منابع طبیعی، سرمایه‌های مالی و اجتماعی را از ارکان توسعه پایدار نام برد و تصریح کرد: برای تحقق توسعه پایدار در هر جامعه‌ای بایستی سرمایه ملی درست استفاده شود و منابع طبیعی یکی از این سرمایه‌ های مهم است و حفظ و حراست این منابع باید توسط افراد با نفوذ و تأثیرگذار در بین مردم از قبیل ائمه جمعه و جماعات، مبلغان دینی، شعرا، نویسندگان و رسانه ملی در جامعه به‌خوبی بیان شود.
در ادامه ائمه جمعه ضمن تقدیر از فعالیت های منابع طبیعی نظرات خود را ارائه نمودند و پس از ان از نهالستان ایوان باز دید بعمل آوردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان