سه شنبه, 02 مرداد 1403
سه شنبه, 02 مرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 امام جمعه ایلام گفت: مسجد محوری برای مقابله با انحرافات اجتماعی ضروری است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ حجت الاسلام الله نور کریمی‌تبار ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی با اشاره به این موضوع که در برخی از محلات با اینکه امکانات کافی است، اما مسجدی ساخته نشده است اظهار داشت:در محلات باید مسجد محوری در اولویت باشد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: مساجد محلی برای آگاهی بخشی و بصیرت دهی به جامعه اسلامی به شمار می‌رود و ساخت مساجد و فعال کردن آن درمحلات یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه امروز به تحول و بازسازی در هیئت امنا مساجد نیاز داریم افزود:  تعدادی از هیئت امنا افرادی هستند که مسن هستند و بعضی نیز فوت کرده اند که باید در کنار این افراد، تعدادی نیروی جوان نیز حضور پیدا کنند، که مساجد فعال تر شوند.

 کریمی تبار افزود: مسجد جامع شهر ایلام، مسجدی که پایگاه انقلاب بوده است و قبل از انقلاب نیز مرکز تجمع مذهبی شهر ایلام بوده و همچنین در زمان انقلاب و دفاع مقدس نیز فعال بوده است اما در حال حاضر متاسفانه وضعیت مطلوبی ندارد.

 امام جمعه ایلام در ادامه اظهار داشت: در محرم امسال تجربه خوبی داشتیم و آن هم ورود پیدا کردن جوانان با اجازه هیئت امنا برای مدیریت بود که یکی از هیئت های خوب شهر نیز فعال شد ومی طلبد که در مدیریت مساجد و بازنگری امور آنها ورود پیدا کنیم، و جاهایی که نیاز به این تحول و بازسازی دارند، باید این تغییر ایجاد شود.


 نماینده  ولی فقیه در استان در بخشی دیگر از سخنانش به فعال شدن ائمه جماعات نیز اشاره کرد و تصریح کرد: شرایط کرونایی در استان خوب نیست اما نباید بهانه ای برای تعطیلی مساجد باشد بلکه با رعایت پروتکل‌ها می توان فعالیت‌های مذهبی را انجام داد.

 وی با اشاره به تجمعات گسترده در آرامستان‌ها عنوان داشت: برای تجمع‌ها در آرامستان‌ها و مجالس ختم باید فکری اساسی شود و تغییری ایجاد کنیم و راهکارهایی ارائه شود که هم مردم بتوانند ابراز همدردی داشته باشند و هم این تجمعات کنترل شود و موجب شیوع بیماری نشود

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان