دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

ایلام-فرمانده انتظامی ایلام از کشف ۱۰۰ درصدی پرونده های قتل و دستگیری تمامی متهمان فراری در استان خبر داد. 
سردار  دلاور القاصی مهر عصر سه شبه در دیدار با استاندار ایلام که به مناسبت هفته دولت انجام گرفت، بیان کرد: امنیت و آرامش روانی جامعه، آوردگاه تلاش شبانه روزی پلیس ایلام در تمام زمینه ها و فصول سال است.

وی افزود: به طور میانگین روزانه ۸۰۰ ماموریت مختلف به همکاران در قسمت های مختلف ابلاغ می شود که باید در ۱۵ دقیقه انجام شود و این موضوع سرعت عمل، دقت و پاسخگویی پلیس در انجام ماموریت ها و خدمات رسانی عمومی را نشان می دهد.

فرمانده انتظامی استان ایلام بیان کرد: با اقدامات هدفمند آموزشی و پیشگیرانه و همچنین اجرای طرح های مختلف عملیاتی، در بازه زمانی از ابتدای سال تاکنون شاهد سیر نزولی چاقوکشی و جرایم خشن در سطح استان هستیم.

وی ادامه داد: امسال با تدابیری انجام گرفته و افزایش تیم های گشتی محسوس و نامحسوسی که صورت گرفت، کشف ۱۰۰ درصدی قتل و دستگیری متهمان فراری بوده است.

سردار القاصی مهر یادآور شد: به منظور کاهش حوادث و سوانح ترافیکی، با بسیج تمام امکانات و همچنین بهره گیری از سیستم های هوشمند و الکترونیکی در حوزه محورهای مواصلاتی و درون شهری سعی کردیم امنیت و انتظام ترافیکی را در کل جاده های درون و برون شهری استان برقرار کنیم، که نتیجه آن کاهش محسوس حوادث جاده ای بوده است.

سردار القاصی مهر، در بخش دیگری از سخنان خود به مصالحه ۷۸ درصدی پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره و مددکار اجتماعی کلانتری های اشاره کرد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته کارشناسان مشاوره با تحصیلات تخصصی در تمامی کلانتری های سطح استان مستقر و فعال کردیم، و بسیاری از پروندها قبل از ورود به چرخه قضائی، توسط کارشناسان مشاوره حل و فصل و به مصالحه طرفین ختم می شود و این موضوع هم در کاهش اتلاف وقت مراجعین و هم کاهش بار قضایی موثر خواهد بود.

وی در ادامه، به موفقیت پلیس فتا در کشفیات ۱۶۷ درصدی پروندها های سایبری اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از پرونده متشکله در پلیس فتا دال بر این موضوع دارد که افراد به علت عدم آگاهی در دام افراد سود جو و فرصت طلب گرفتار شدند

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان