پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام از اجرای پروژه‌های پژوهشی شرکت گاز استان با استفاده از ظرفیت علمی دانشگاههای استان خبر داد و گفت: با همکاری شرکت گاز استان و دانشگاه ایلام، پروژه پژوهشی بررسی و امکان سنجی استفاده از شبکه عصبی برای تشخیص سنسور معیوب و تصحیح خطای آن در شبکه گاز ایلام انجام و به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام؛ عباس شمس اللهی با بیان اینکه این شرکت همکاری و تعامل خوبی با مجموعه دانشگاهی استان دارد و از ظرفیت عظیم علمی آنها در اجرای پروژه‌های پژوهشی استفاده می‌کند، افزود: تعامل با مجموعه علمی استان و استفاده از ظرفیت دانشگاهها برای بهبود و رفع مشکلات پروژه‌های پژوهشی ضروری به نظر می‌رسد و انتظار می‌رود این تعامل باعث خلق پروژه‌های کاربردی و ایده‌های جدید در حوزه گاز شود.

وی اظهار داشت: اهمیت تشخیص آنی خطا برای افزایش راندمان، قابلیت اطمینان و کاهش هزینه‌های شبکه انتقال گاز بر کسی پوشیده نیست، با انجام این پروژه‌ پژوهشی در استان می‌بایست تمهیداتی اندیشیده شود تا ضمن حل مشکلات بومی در شرکت گاز استان، از روش‌ها و ابزار‌های روز دنیا برای این امر استفاده شود.

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه در این پروژه به بررسی تشخیص خطای انواع تجهیزات اندازه‌گیر‌ی استفاده شده و قابل استفاده در صنعت گاز کشور و بخصوص در شرکت گاز استان ایلام پرداخته شده است، تصریح کرد: نحوه طراحی بهینه یک شبکه عصبی برای تشخیص خطا با استفاده از روش‌های علمی و کاربردی پردازش داده‌ها بیان شد و چندین سناریو و نیز تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز برای پیاده‌سازی و اجرای کامل پروژه پیشنهاد شد.

شمس اللهی ابراز امیدواری کرد که روش‌های پیشنهادی در این پروژه بتواند با دقت مطلوبی خطای تجهیزات اندازه‌گیری در صنعت گاز استان را تشخص دهد و باعث افزایش راندمان کاری در این مجموعه شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان