پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: تردد در جاده‌های این استان در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ مرداد سال جاری(تعطیلات اخیر) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش سفیر ایلام به نقل از ایرنا نورالله دلخواه روز یکشنبه گفت : بیش از ۴۶۵ هزار و ۸۷۰ تردد وسایل نقلیه طی روزهای (۲۴ مرداد تا ۳۰ مرداد) در جاده های استان ثبت شد که ۳۳ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.

وی افزود : پرترددترین محور مواصلاتی در این بازه زمانی، محور ایلام - ایوان و ایلام - بدره بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: بر اساس نتایج استخراج شده از سامانه‌های ترددشمار سهم وسایل نقلیه سنگین از کل تردد در محورهای مواصلاتی استان بیش از ۴۸ هزار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

دلخواه اضافه کرد: بیش از ۱۲۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف و تردد شمار در محورهای مواصلاتی استان ایلام فعال هستند.

وی با بیان اینکه در پی شیوع کرونا تمامی پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی رعایت می‌شود، یادآور شد: استفاده از ماسک در همه وسایل حمل و نقل عمومی بین‌شهری و پایانه‌های مسافری اجباری و الزامی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام تاکید کرد: هم‌اکنون فروش اینترنتی یا حضوری بلیط وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود.

بیش از هزار و ۲۸۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری بین شهری در استان فعالیت دارند.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

توپوگرافی خشن، وجود ناهمواری و پستی و بلندی فراوان در کنار کوهستانی بودن بخش عمده‌ای از ایلام باعث شده است این استان در مقایسه با دیگر مناطق کشور حتی استان‌های همسایه از حیث راه از کم توسعه‌ یافته‌ترین مناطق باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان