جمعه, 25 خرداد 1403
جمعه, 25 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

رئیس مرکز آموزشی درمانی امام علی(ع) سرابله گفت: ۱۵ بخش راکد و غیر فعال این مرکز درمانی در طول یکسال گذشته دوباره راه اندازی شده است.

دکتر میلاد برجی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا  پبیمارستان امام علی سرابله پذیرای بیماران مبتلا به کرونا از شهرستان های:پ چرداول، هلیلان و سیروان بوده که در این راستا از ارائه خدمات مناسب هیچگونه کوتاهی صورت نگرفته و بیماران مبتلا به کرونا پس از بهبودی به آغوش خانواده های خود بازگشته اند و در این مدت تعداد ۲۰ نفر فوتی نیز داشته ایم.

وی اضافه کرد: طی ۲۰ ماه گذشته در راستای خدمات رسانی ارزشمند به مردم تجهیزات و امکانات مناسبی با پیگیری به بیمارستان ارسال شده و برای بستری کردن همه بیماران و مراجعان قسمت هایی از بیمارستان به بخش بستری بیماران کرونایی اختصاص دادیم  و تا جاییکه در شرایط سخت و قرمز بیش از ۷۰ تخت برای بستری کرونایی ها تهیه و تاکنون هیچ مشکلی در این خصوص وجود نداشته است.

برجی یادآور شد: هم اکنون ۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان امام علی سرابله بستری و تمام کادر درمان و پرستاران شبانه روز در حال خدمت رسانی به آنها هستند و از مردم درخواست داریم برای کمک به کادر درمان و حفظ سلامتی مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت و از حضور در بیمارستان جهت ملاقات پرهیز کنند.

رئیس بیمارستان امام علی سرابله با ذکر این نکته که سه شهرستان چرداول، هلیلان و سیروان از خدمات این مرکز بهره مند هستند، افزود: از سال گذشته تاکنون ۴۰ هزار نفر به اورژانس و همچنین ۱۹ هزار نفر به درمانگاه تخصصی مراجعه کرده اند.

برجی اضافه کرد: ۱۳ پزشک متخصص و ۱۰ پزشک عمومی در بیمارستان امام علی سرابله فعالیت دارند و بخش های رادیولوژی، آزمایشگاه، سونوگرافی؛ داخلی، کودکان، زنان و زایمان، قلب، بیهوشی، روان، اطفال، جراحی عمومی و زایشگاه با مجموع کادر ۷۹ نفر به مردم خدمات مربوطه انجام می دهند.

وی از راه اندازی و احیای ۱۵ قسمت راکد این بیمارستان در یکسال گذشته خبر داد و گفت: بخش مراقبت های ویژه از قسمت های غیر فعال بود که با پیگیری های مدیریت بیمارستان و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با مساحت ۱۸۵ متر مربع  و ظرفیت ۱۲ تخت ارتقا پیدا کرد که مجموع تخت های بیمارستان به ۶۷ تخت رسیده و ۳۲ درصد رشد داشته است. 

وی دیگر بخش های راه اندازی و احیا یافته را راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز و اتصال آن به سیستم سانترال اکسیژن بیمارستان با توجه به وضعیت کرونا، بهسازی واحد مدارک پزشکی، بهسازی فضای درمانگاه، ایجاد بخش مراقبت های ویژه، بهسازی و راه اندازی بخش استرالیزاسیون مرکزی، بهسازی و راه اندازی بخش رخت شویخانه و اتاق  سرور بیمارستان،  بهسازی و آماده سازی بخش سی تی اسکن، بهسازی و راه اندازی انبار دارویی و تجهیزات، راه اندازی سالن کنفرانس، بهسازی تصفیه خانه عنوان کرد. 

بهسازی و راه اندازی جایگاه جفت و مسیر دسترسی به جایگاه، بهسازی و استانداردسازی پد فرودگاه بالگرد، بهسازی و راه اندازی تلفن خانه و سیستم پیجر و کدهای بحران، اجرای زیرساخت های راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز  و امکانات رفاهی در جهت تکریم ارباب رجوع و پرسنل بیمارستان از دیگر مواردی بود که برجی به آنها اشاره کرد. 

وی همچنین تاکید کرد: دستگاه سی تی اسکن  از نیازهای ضروری و فوری شهرستان چرداول است که با پیگیری های صورت گرفته، معاونت درمان وزارت بهداشت و درمان موافقت کرده که یک دستگاه ct scan را با ظرفیت ۱۶ اسلایس در اسرع وقت در اختیار این بیمارستان قرار دهد که بسترهای لازم برای نصب و راه اندازی آن فراهم شده است.
شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان