جمعه, 25 خرداد 1403
جمعه, 25 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |


  امام جمعه ایلام گفت: قیام امام حسین(ع) آغازگر نهضتی بزرگ در جهان برای نصرت دین بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، حجت الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام با تسلیت و تعزیت ایام حُزن و اندوه حسینی(ع) اظهار داشت:قیام امام حسین(ع) آغازگر نهضتی بزرگ در جهان برای نصرت دین بود.

امام جمعه ایلام گفت: قیام حسینی از آن جهت موجب نصرت دین است که این قیام پدیده‌ای عمیق، چند ماهیتی و چند لایه است که اندیشمندان و صاحب نظران اهداف و انگیزه‌های متعددی را در بوجود آمدن آن دخیل می‌دانند.


لایه نخست این قیام سرباز زدن امام حسین(ع) از بیعت با یزید و بیان این جمله که "هنگامی که امت اسلامی به پیشوائی مثل یزید گرفتار گردد باید فاتحه اسلام را خواند" است که امروز آزادگان جهان با الهام از آن در بیعت با آمریکا و ایادی آن به آن پایبند و موجب خواری دشمنان اسلام و نصرت دین شده‌اند.

"امر به معروف و نهی از منکر" و "اصلاح امت و مبارزه با فساد" ارکان دیگر قیام حسینی است که توجه و عمل به آنان نصرت دین و عزت اسلام را در پی داشته و دارد و نمونه این نصرت و سربلندی امروز در درخشش نام ایران در جهان با الهام از این تفکر و ارکان قیام حسینی است.

وی موفقیت ایران در جهان را الگو پذیری از قیام حسینی نام برد و گفت: خواری آمریکا و ایادی آن و شکست ترفندهای آنان در عمل به راه و روش حسینی است که امام حسین(ع) این عزت را به ما ایرانیان هدیه داده است و هر ملت و دولتی در این مسیر قرار بگیرد در مسیر مستقیم موفقیت و عزت خواهد بود.

وی پیام قیام حسینی را برای سیاسیون در آن دانست که برای خدمت به مردم در دام حزب، گروه و جناح و قوم قبیله قرار نباید گرفت  عنوان و گفت: امام حسین(ع) برای احیا و نصرت دین جان خود را تقدیم کرد و امروز به همه ما پیروان آن امام همام آن است که برای ادامه راهش سیره و سنت او را چراغ راهمان قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در ادامه افزود: احیا و زنده نگهداشتن قیام حسینی بر همگان واجب و به فرمایش حضرت امام(ره) «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است».

امام جمعه ایلام در ادامه افزود: در این شرایط کرونایی ضمن زنده نگه داشتن محرم و صفر باید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه‌های بهداشتی و درمانی به جد پایبند بود و سلامت مردم را در اجرای برنامه‌ها منطبق با شرایط ابلاغی ستاد مقابله با کرونا مد نظر داشت.

پایان بخش سخنان خطیب جمعه ایلام تذکر به شرکت توزیع برق منطقه‌ای ایلام برای مدیریت بر خاموشی‌ها، توجه دانشگاه علوم پزشکی برای رسیدگی به بیماران کرونایی و تامین دارو و ارائه خدمات درمانی به آنان و توصیه به مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان