دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

به گزارش سفیر ایلام معاون عمرانی استاندار ایلام در شورای تصادفات استان اظهار داشت : ایجاد ۷ تقاطع غیر همسطح برای جلوگیری از تصادفات در محورهای استان ضروری به نظر می رسد اما دو مورد از این تقاضا را در دستور کار قرار داده و آنها را به صورت صد در صد اجرا کنیم مفید تر خواهد بود تا این که هفت تقاطع را در دستور کار قرار داده و همه را تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی اجرا کنیم.

 مهندس احمد کرمی در نشست شورای راهبردی تصادفات استان اظهار داشت: دغدغه اصلی ما این است که در کنار خدماتی که به زوار، مسافرین و گردشگران ارائه می شود، ایمنی راهها و حفظ سلامت مردم برای ما اهمیت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه هر حادثه و اتفاقی که می‌افتد در کنار خسارات جانی و مالی، تبعات اجتماعی را نیز در پی دارد، گفت: هر اقدامی که بتواند منجر به کم کردن تبعات اجتماعی و کاهش خسارات مالی و جانی تصادفات شود مورد تاکید است.
معاون عمرانی استاندار با اشاره به اینکه دستگاههای متولی با همکاری و همراهی نسبت به رفع نقاط حادثه خیز مهم و اساسی اقدام نمایند، گفت: در بررسی و برنامه ریزی تصادفات و رفع نقاط حادثه خیز در استان در ایام اربعین باید همواره دو سناریو کوتاه مدت و بلند مدت برای آماده سازی مسیرها طراحی شود، تا وقفه ای در ارایه خدمات پیش نیاید.
وی با اشاره به جانمایی موکب ها در ایام اربعین خواستار برنامه ریزی و دقت در جانمایی ها شد به گونه ای که هم ملاحظات ترافیکی و هم ملاحظات زیرساختی و نوع دسترسی ها را در نظر گرفت، لطوریکه شاهد تراکم در یک موکب و خالی شدن موکب دیگر نباشیم.
مهندس احمد کرمی با تاکید بر همراهی و همکاری شهرداران در رفع گره های ترافیکی و روان سازی گفت: یکی از معیارهای ارزیابی شهرداران میزان همکاری آنها با دستگاههای متولی در امر ترافیک شهری خواهد بود و با کسانی که کم کارز کنند و یا بی توجه باشند برخورد می شود.
وی با تاکید بر ایجاد راه اضطراری خاکی در مناطقی که در معرض خطر رانش قرار دارد خواستار رفع نقاط حادثه خیز در جاده های استان شد.
معاون عمرانی استاندار با تاکید بر بهره برداری از پل های ۵۵ و بخصوص ۵۶ قرارگاه خواستار ایمن سازی و اجرای لاین دوم و نیز تامین روشنایی و لاینینگ تونل های مسیر اربعین به هر متراژی شد.
مهندس کرمی با بیان اینکه اربعین امسال متفاوت تر از سالهای قبل برگزار می شود، گفت: بر اساس تصمیمات انجام گرفته زوار اربعین به صورت کاروانی از مبدا ساماندهی و از مرزهای کشور به ویژه مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات سفر می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان