پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

برگزاری انتخابات سالم و امن را در استان ایلام تضمین می‌کنیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: برگزاری انتخابات سالم و امن را در استان ایلام تضمین می‌کنیم.

الیاس فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر ایلام، با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: برگزاری انتخابات سالم و امن را در استان ایلام تضمین می‌کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام گفت: سلامت و امنیت و اجرای مُر قانون در برگزاری انتخابات موجب آن می‌شود تا  عالی‌ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی محقق شود و نتیجه آن انتخابی برخواسته از رای و نظر مردم باشد.

وی افزود: چنین انتخاباتی برخاسته از رای و نظرمردم و پاسخگو در برابر مردم خواهد بود و زمینه‌های لازم برای چرخش نخبگان و تحول در ساختار خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام به فراهم کردن زمینه لازم برای انتخابات پرشور، رقابتی و سرنوشت ساز برخواسته از رای و نظر مردم اشاره کرد و گفت: انتخابات در استان ایلا‌م و مشارکت مردم همواره در طول سالیان متمادی توام با شور و نشاط و مشارکت بالا بوده است و در انتخابات 1400 نیز این شور و نشاط و مشارکت را پیش بینی می‌کنیم.

وی مشارکت بالای مردم در انتخابات را از اهداف برگزار کنندگان انتخابات در استان عنوان کرد و افزود: مشارکت سیاسی مردم موجب خنثی‌سازی توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان خواهد بود و افزون بر آن  اقتدار نظام و امنیت ملی کشور را در پی دارد.

فتاحی  به اقدامات پیش بینی شده برای قبل، حین و بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در استان ایلام گریزی زد و گفت: تمام اقدامات با نگاه اجرای دقیق قانون پیش بینی و در حال انجام است و در این راستا شرایط مطلوب در استان ایلام برای برگزاری انتخابات مهیا است.

وی  به تعداد صندوق‌های پیش بینی شده برای انتخابات 1400 اشاره و یادآورشد: ۸۵۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات خرداد 1400 در استان ایلام پیش‌بینی شده که این تعداد ممکن است ده درصد نیز افزایش یابد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام، علت افزایش شعب اخذ رای را در استان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت رای دهندگان دانست و گفت: امسال به دلیل وجود ویروس کرونا و با هدف جلوگیری از تجمع رای دهندگان و ایجاد پراکنش در رای گیری به تعداد شعب اضافه شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان