دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |


 

گروه استان‌ها - امام جمعه ایلام به تصمیم‌گیران (رد یا تائید) انتخابات ششم شورای شهر ایلام عمل به قانون را توصیه و گفت: تصمیم گیران انتخابات ششم شورای شهر ایلام صرفا قانون را ملاک اظهار نظر خود قرار دهند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام‌، حجت الاسلام الله‌نور کریمی تبار در نشست خبری عصر امروز خود با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: عمل به قانون و برخورد با متخلفان و هنجار شکنان  را امری مردم پسند و مقبول الهی است و اجرای مر قانون به پویایی جامعه و اصلاح امور خواهد انجامید و قصور از قانون پسندیده نیست.

امام جمعه ایلام با اشاره به نا‌معلوم بودن سرنوشت انتخابات شورای ششم شهر ایلام گفت:  به تصمیم گیران (رد یا تائید) انتخابات ششم شورای شهر ایلام عمل به قانون را توصیه می‌کنم و ان‌شاالله تصمیم گیران انتخابات ششم شورای شهر ایلام  صرفا قانون را ملاک اظهار نظر خود قرار دهند.

کریمی‌تبار در ادامه به تخلفات عیان در انتخابات شوراهای شهر و روستا ششم در ایلام اشاره و بیان کرد: حضور پرشور و مشارکت خوب مردم ایلام در لبیک به ندای فرزانه رهبر انقلاب اسلامی افتخاری بزرگ برای ایران و خاصه مردم ایلام است که با مشارکت بالای خود دشمنان را مایوس و آنان را شکست داده‌اند. اما نباید از تخلفات افراد محدود و هنجارشکن انتخاباتی گذشت کرد.


امام جمعه ایلام: زمینه خدمت به زوار اربعین حسینی در مرز مهران فراهم شود
خطیب جمعه ایلام هنجارشکنی عده‌ای محدود و اقدام آنان به امر مزموم خرید و فروش رای را در انتخابات ششم شورای شهر و روستا استان ایلام را ناپسند عنوان کرد و گفت: سابقه این امر مزموم در استان  به انتخابات مجلس در دوره های قبل بر می‌گردد، که در انتخابات شورای شهر ششم باز هم تکرار شد و برخورد با این اقدام مزموم خواسته مردم ایلام است.

امام جمعه ایلام امر به معروف و نهی از منکر وطیفه خود  دانست و یادآورشد: تخلفات حادث شده در انتخابات ششم شورای شهر ایلام که اسناد آن نیز عیان است عمل مُنکری است که ممانعت از آن فریضه واجب و بی توجهی به آن اشاعه منکر است و تبعات آینده آن به کرسی نشستن برخی افرادی خواهد بود که منکر را برای رسیدن به هدف انتخاب کرده‌اند.

وی توصیه‌های خود و اعلام مواضع در خصوص تخلفات و هنجارشکنی‌های برخی افراد در انتخابات ششم شورای شهرایلام را منصب به فرد، تشکُل و قوم قبیله خاص ندانست و گفت:  امر به معروف و نهی از منکر فریضه عام و مشکل گشای جامعه است و اقدام منکر از هر فرد و تشکُل و ... باشد مزموم است و برخورد با آن لازم و ضروری و انتظار احاد جامعه بر برخورد بدون اغماض با منکر است.

امام جمعه ایلام  به  نتیجه انتخابات ششم شورای شهر ایلام اشاره و بیان داشت: وظیفه ما روشنگری، مطالبه‌گری و امر به معروف و نهی از مُنکر بوده است و توصیه به حرکت در مسیر قانون حال اگر خروجی این روشنگری‌، مطالبه گری و... چیزی غیر آن چه برخورد با مُنکر باشد مسئولیتش بر عهده تصمیم گیرانی است که در قانون اظهار نظر و سلیقه یا گرایشات سیاسی و... را اعمال می‌کنند.

ختم کلام امام جمعه ایلام آن بود که مردم ایلام انتظار دارند؛ تصمیم گیران انتخابات ششم شورای شهر ایلام  صرفا قانون را ملاک اظهار نظر قرار دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان