پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 مراسم دومین شب از لیالی قدر با شهادت علی (ع) در۲۱ رمضان در ایلام برگزار شد

مراسم دومین شب از لیالی قدر و همزمان با شهادت امیرمومنان علی(ع) دوشنبه شب تا سحرگاه امروز در مناطق مختلف استان ایلام برگزار شد.

به گزارش سفیر ایلام مومنان روزه دار و مردم ولایتمدار استان ایلام شب گذشته با حضور درفضاهای باز مساجد، تکایا، اماکن متبرکه و زیارتگاه های استان ایلام با رعایت پروتکل های بهداشتی، آیین های دومین شب از لیالی قدر را برگزار و برای آمرزش گناهان خود و همه مومنان دعا کردند.

اقشار مختلف مردم خداجو و روزه دار ایلام اعم از زن و مرد و پیر و جوان در شب ۲۱ ماه‌مبارک رمضان که با شهادت حضرت علی(ع) تقارن یافته با راز و نیاز با خدا و گرفتن قرآن بر سر و همچنین عزاداری و سوگواری در غم فراق امام علی (ع) اشک ماتم ریختند و سرنوشتی نیکو را از خدا طلب کردند.

شب زنده داران ایلامی در جای جای استان ایلام با سر دادن ندای الهی العفو و استغفار و خواندن دعای جوشن کبیر و قرآن به سر گرفتن با واسطه قرار دادن حضرت علی(ع) درد و دلهایشان را در خلوت عاشقانه با معبود بر زبان آوردند و به درگاه الهی پناه بردند.

آیین ویژه دومین شب از لیالی قدر در مرکز استان در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) ایلام برگزار شد.

به گزارش خبر نگار سفیر ایلام  ، آیین های دومین شب از لیالی قدر شب گذشته در شهرستان های ایوان، دره شهر، آبدانان، سیروان، چرداول، هلیلان، چوار، مهران، ملکشاهی، دهلران و بدره نیز با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

استان ایلام در غرب کشور حدود ۵۸۰ هزار نفر جمعیت دارد و مردم این دیار در عشق ورزی به اهل بیت عصمت و طهارت (ع)‌ شهره هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان