جمعه, 25 خرداد 1403
جمعه, 25 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 در حالی که روند ابتلای به ویروس کرونا در ایلام همچنان سیر صعودی دارد زندگی بسیاری از مردم با بی‌خیالی به حالت عادی بازگشته و به نظر می‌رسد این بیماری را اصلا جدی نمی‌گیرند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛  در حالی که روند ابتلای به ویروس کرونا در ایلام همچنان سیر صعودی دارد زندگی بسیاری از مردم با بی‌خیالی به حالت عادی بازگشته و به نظر می‌رسد این بیماری را اصلا جدی نمی‌گیرند.

جدی نگرفتن این بیماری در استان ایلام موجب شده است تا اکثر شهرستان‌های استان قرمز، تعداد مبتلایان رو به افزایش  و بسترهای ناشی از این بیماری افزون و بیم آن می‌رود که استمرار آن به بحران جدی برای استان ختم شود.

محمد نوذری استاندار ایلام نیز نادیده‌انگاری و بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در استان را ناخوشایند و خواستار توجه مردم و مسئولان به افزایش سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است و در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را کمتر از 50 درصد عنوان کرد.

بی تفاوتی برخی از مردم ایلام به خطر ویروس کرونا و نادیده انگاری آنان به گفته جمیل صادقی‌فر نیز از عوامل اصلی افزایش مبتلا به کرونا در استان ایلام و حادث شدن شرایط موجود است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام علاوه بر بی تفاوتی برخی از مردم ایلام به خطر ویروس کرونا و نادیده انگاری آنان از نبود نظارت بر مصوبات ستاد کرونا نیز گلمند است و در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: حجم اقدامات زیاد است اما این که چقدر این اقدامات به نتیجه می‌رسد نیازمند آن است که بیشتر منسجم شویم. بخشی بر می‌گردد به این که خود دستگاه‌های اجرایی دولت رعایت کنند، همایش برگزار نکنند و اگر نیاز به همایش باشد به حداقل‌ها اکتفا کنند.

این مقام ارشد بهداشتی افزود: ادارات بیشتر رعایت کنند و ادارات در پیگیری مصوبات  همراهی کنند.

وی در جمع بندی اظهارات خود استفاده از تمام ظرفیت‌ها و همراهی و همکاری مردم و مسئولان برای غلبه بر این ویروس را خواستار شد و ختم کلام خود را با این جمله به پایان برد که؛ سهل انگاری‌هایی که قربانی می‌گیرد مردم و مسئولین بانی آن هستند.

با این وصف مردم با نادیده انگاری و مسئولان با دلخوش کردن به مصوبات کاغذی بدون نظارت بانی این وضعیت هستند که تصاویری از حضور مردم در پارک‌ها و شهربازی‌ها به رغم اعلام محدودیت‌ها را ذیلا با هم ببینیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان