پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

معاون عمرانی استاندار ایلام در قرارگاه ویژه اربعین گفت :اجرای زیرساخت های اربعین باید به صورت پایدار و طولانی‌مدت باشد

معاون عمرانی استاندار ایلام در قرارگاه ویژه اربعین خواستار اجرای زیرساخت های اربعین به صورت پایدار و طولانی مدت شد.

به گزارش سفیر ایلام به نقل از روابط عمومی فرمانداری، احمد کرمی در قرارگاه ویژه اربعین که با حضور سردار حسین آبادی مسئول بازرسی و دبیر ستاد اربعین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و جمعی از مدیران کل استان و فرماندار مهران برگزار شد با بیان این مطلب تاکید کرد: زیرساخت هایی را که برای اربعین خصوصاً در مهران اجرا می‌کنیم باید طولانی مدت و حداقل برای ۵۰ سال آینده در نظر گرفته شود چراکه ما بیش از ۱۷ سال اربعین را در فصل گرما در مهران خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه زمان اندکی تا اجرای برگزاری کنگره عظیم اربعین داریم گفت: مدیران اجرایی باید به صورت میدانی و هفتگی نسبت به پیگیری پروژه های اربعین اقدام کنند تا بتوانیم این پروژه ها را برای اربعین ۱۴۰۰ در اختیار داشته باشیم.

معاون استاندار ایلام با تأکید بر اینکه جلسات قرارگاه ویژه اربعین و کارگروه زیرساخت اربعین هر دو هفته یک بار در مهران برگزار می شود خاطرنشان کرد: پیشرفت پروژه ها و مباحث مربوط به اربعین در این جلسات به صورت روتین و مستمر پیگیری خواهد شد.

وی با تشکر از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و دکتر مخبر مدیر عامل و همچنین سردار حسین آبادی مسئول ستاد اربعین این نهاد تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کارهای بسیار خوبی برای ستاد اربعین داشته است و برای رفع نیازهای ضروری و زیرساخت های اضطراری سی میلیارد تومان اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه اولویت ما در سال ۱۴۰۰ آبرسانی پایدار به مرز مهران و پایانه مرزی و همچنین احداث سایه بان و سرویس های بهداشتی است ابراز داشت: بحث تامین برق پایدار از اصلی ترین نیازهای مرز مهران است که باید مد نظر قرار گیرد همچنین موارد بهداشتی و حضور همکاران بهداشت و درمان در مرز مهران بسیار اهمیت دارد که در این خصوص نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود.

مهندس کاکی فرماندار مهران در ادامه ضمن خیر مقدم به حضار و جناب آقای دکتر کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و رییس قرارگاه اربعین آستان و سردار حسین آبادی مدیرکل بازرسی و رییس ستاد اربعین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت:ضمن آمادگی شهرستان در اجرای زیرساخت های اربعین تسریع داده شود و از توجه ویژه استاندار محترم و معاون هماهنگی امور عمرانی به شهرستان مهران تقدیر میکنم.

وی در ادامه افزود:یک کمیته تخصصی با محوریت اربعین توسط مدیر کل دفتر فنی استانداری به صورت هفتگی در شهرستان جهت پایش زیر ساخت های اربعین برقرار شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان