سه شنبه, 02 مرداد 1403
سه شنبه, 02 مرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

‍ ‍استاندار ایلام: حفاظت از منابع طبیعی دفاع از منافع ملی است/برای صیانت از منابع طبیعی نیازمند تجهیزات سخت افزاری لازم هستیم

دکتر محمد نوذری صبح امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه با دکتر منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که معاون امور عمرانی استاندار و مدیرکل منابع طبیعی استان حضور داشت، استاندار ایلام ضمن تقدیر از خدمات ارزنده سازمان در استان گفت: امروز استان ایلام پیشقراول در حوزه جنگل کاری، آبخیزداری و مبارزه با بیابان زدایی در کشور است و برای حفاظت و صیانت از این ثروت ملی نیازمند تجهیزات سخت افزاری لازم هستیم.

وی حفاظت از منابع طبیعی را دفاع از منافع ملی عنوان کرد و گفت: در این زمینه با توجه به وسعت جنگل های حوزه زاگرس در استان ایلام نیازمند توجه و اهتمام جدی سازمان به این منطقه از کشور هستیم.

وی در ادامه با اشاره به کاهش محسوس نزولات جوی در استان گفت: با توجه به بارش های بسیار کم و مواجه با خشکسالی و خطر حریق در جنگلها و مراتع استان خواستار اختصاص اعتبارات و تجهیزات لازم اطفاء حریق نظیر روت فایر و سایر امکانات در حوزه مدیریت بحران هستیم.

دکتر نوذری در ادامه با اشاره به حادثه‌خیز بودن و صعب العبور بودن بسیاری از مناطق استان گفت: در این زمینه نیازمند استقرار یک فروند بالگرد جهت اطفاء حریق در استان هستیم که امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع این مهم مورد توجه جدی سازمان قرار گیرد.

در ادامه این نشست دکتر منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن تقدیر از حمایت‌های بی بدیل استاندار ایلام گفت: امروز استان ایلام به واسطه حمایت های کم‌نظیر مسیولان ارشد استان و عملکرد مطلوب استان در حوزه منابع طبیعی، جنگل کاری و آبخیزداری به عنوان یک نمونه و الگوی موفق ملی در کشور مطرح است.

وی در ادامه از منابع طبیعی بعنوان ثروت ملی یاد کرد و نسبت به خواسته ها و مطالبات استاندار ایلام دستورات مقتضی را صادر نمود و مقرر شد در چند روز آینده تجهیزات لازم در حوزه اطفا حریق تحویل استان گردد.

گفتنی است در پایان این نشست استاندار ایلام به جهت خدمات ارزنده در حوزه منابع طبیعی و جنگل کاری استان با اهدای لوح تقدیر از زحمات دکتر منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تقدیر و تشکر نمود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان