دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

گروه استان‌ها - امام جمعه ایلام مطالبات به حق مردم خوزستان در ارتباط با مشکلات استانشان نیازمند توجه و پاسخگویی مسئولان دانست و گفت: توجه به حقِ مردم خوزستان در «مطالبه مشروع آب» ضروری است
به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از  ایلام‌، حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: مطالبات به حق مردم خوزستان در ارتباط با مشکلات استانشان نیازمند توجه و پاسخگویی مسئولان است.

امام جمعه ایلام گفت: استان خوزستان استانی که مردم شریف آن 8 دفاع مقدس را تجربه کرده است و در طول پربرکت انقلاب اسلامی در وفاداری به انقلاب و نظام و رهبری ید طولانی دارند.

وی یادآور شد: مردم خوزستان هیچگاه اجازه نخواهند داد که مطالباتشان دستمایه ضد انقلاب و گروهک‌های معاند شود و این بصیرت در مردم این دیار وجود دارد که دشمن از خواسته آنان سوء استفاده نکند.

خطیب جمعه ایلام توجه به مطالبات و خواسته به حق مردم خوزستان تاکید و حادث شدن چنین اتفاقاتی را ضعف مدیریتی عنوان کرد و گفت: ضعف مدیریتی موجب شده است تا مخالفان و معاندان به شیوه بیان خواسته مردم ورود و  نیروهای خدوم انتظامی و مردم را به گلوله بسته و با این اقدام سعی در ناآرام جلوه دادن منطقه را داشته باشند.


امام جمعه ایلام به کمک مردم ایلام در آبرسانی به مناطق استان خوزستان اشاره و اعزام تانکرهای آب رسان را نشانه‌ای از همدردی مردم ایلام با خوزستان در تامین نیاز آب این استان  دانست و بیان داشت: اگر مدیران از دهه 70 ببعد به هشدارهای کارشناسان حوزه آب توجه می‌کردند امروز شاهد این اتفاقات نبودیم.

وی در ادامه مردم خوزستان را مردمی ولایی و انقلابی پیرو امر ولایت عنوان کرد و گفت: ضد انفلاب و گروهای معاند بدانند که مردم خوزستان اجازه گردن کشی به آنان را نخواهد داد و ضمن بیان مطالبات خود از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی دفاع و دیده نامحرمان به امنیت کشور را کور خواهند کرد.

ادامه مباحث امام جمعه ایلام مبحث عید غدیر بود که از آن با اهمیت تر از عاشورا نام برد  و بیان کرد: "عید فطر و قربان برای مسلمانان مهم هستند اما بر اساس روایات خداوند در عید غدیر چند برابر سایر اعیاد افراد را از جهنم نجات می‍دهد."

وی در اهمیت غدیر به فرمایش پامبر اسلام استناد کرد و اظهار داشت: آن حضرت فرمود؛ «روز غدیرخم، برترین و بالاترین عیدهای امت من است. روزی است که خدای متعال مرا مأمور کرد برادرم، علی بن ابی طالب را چون نشانه ای بر امتم نصب کنم تا پس از من، با او راه را بیابند و روزی است که خداوند دین مرا کامل و نعمتش را بر امت تمام کرد و راضی شد که اسلام دین آنها باشد».

نماینده ولی فقیه وامام جمعه ایلام سخنان خود را با این حدیث از امام صادق به پایان برد که فرموده است؛ «عید غدیر، عید الله اکبر است؛ یعنی بزرگ ترین عید الهی است» و "خداوند هیچ پیامبری نفرستاده، مگر آنکه این روز را عید گرفته و حرمت آن را نگه داشته است»

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان