دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام


هدف دشمن از ترور دانشمندان هسته ای ضربه زدن به توان علمی کشور است

 در آستانه برگزاری کنگره سرداران و سه هزار شهید استان ایلام، دهمین سالگرد شهادت دانشمند هسته ای کشور، شهید داریوش رضایی نژاد با حضور فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)، مدیر کل بنیاد شهید استان، کرمی معاون استانداری، معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان، فرمانده سپاه ناحیه دره شهر و جمعی از مسئولین شهرستان آبدانان و عموم مردم در محل امامزاده سید صلاح الدین محمد(ع) آبدانان برگزار شد.

"سردار شاکرمی"فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) در این مراسم در جمع مردم آبدانان گفت:شهید داریوش رضایی نژاد شخصی بود که همیشه در جستجوی علم بود و اعتقاد داشت کار علمی باید همراه با کار عملی باشد.

وی افزود:شهادت داریوش رضایی نژاد در راه تحقق آرمان های بلند و الهی انقلاب، به ملت ایران و محیط علمی کشور آبرو بخشید .

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه شهید رضایی نژاد به بالاترین رتبه از ارزش های معنوی دست یافت،اظهار نمود:این شهید یک فرد حرفه ای در کار و بی ادعا بود که در راه خدا و پیشرفت اسلام به شهادت رسید.

سردار شاکرمی شهادت را مرگ تاجران و انسان های زیرک و هوشیار دانست و خاطر نشان کرد:آنها که شهید شدند به اعلی و اوفی رسیدند و به شهادت یعنی عزت، ایمان، تمام خوبی ها و در یک کلام به حق تعالی رسیدند.

وی انگیزه دشمن را از ترور دانشمندان هسته ای ، ضربه زدن به جهاد علمی کشور دانست و گفت: رشد شتابنده علمی و فتح قله های دانش با همت و عزم جوانان مومن و غیوری همچون شهید رضایی نژاد رونق یافت که امروز قائم به هیچ فردی نیست و این یک جنبش تاریخی و برخاسته از این روحیه خودباوری و اتکا به توانمندی داخل است.

وی شهادت را پاداش غیور مردانی دانست که با جهاد علمی، چراغ علم و روشنایی را پرفروغ نگه داشته اند ؛ و افزود: زحمات و خدمات ارزشمند شهید رضایی نژاد به ملت ایران ،بی شک ذخیره ارزشمندی در دیوان عدل الهی است .
سردار شاکرمی با اشاره به اینکه حقیقت شهادت، حقیقت عظیمی است ، بیان داشت: اگر این حقیقت ،به وسیله کسانیکه امروز در قبال شهیدان مسئولیت دارند زنده بماند و حفظ و تقدیس گردد همیشه تاریخ از ایثار و بزرگی آنها یاد خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: شهدای هسته ای ما تربیت شدگان مکتب اسلام و امام هستند که سند مظلومیت ایران اسلامی را به جهانیان نشان می دهند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان اظهار داشت:وطن پرستی، تعهد و مسئولیت پذیری، تسلط بر علم و پیوند بین علم ، تحقیق و عمل مهمترین و بارزترین ویژگی و اهداف دانشمندان هسته ای کشور بود.

 سردار شاکرمی در پایان گفت : شهدای هسته ای با وجود انواع تهدیدات به خار عشق و علاقه به وطن بزرگترین دارایی خود یعنی جانشان را فدای نظام و انقلاب کردند و با نور خود هدایت و کمال را برای ما روشن نگه داشته اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان