دوشنبه, 04 تیر 1403
دوشنبه, 04 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

گروه استان‌ها - همزمان با دهم ذی الحجه مقارن با عید سعید قربان نماز پرفیض عید قربان در مصلی امام خمینی(ره) ایلام به امامت وعد مرادبیگی؛ امام جمعه موقت ایلام اقامه شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ایلام؛ این مراسم معنوی با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید  آغاز و همزمان با سراسر کشور نماز عید قربان به امامت حجت الاسلام وعد مرادبیگی؛ رئیس حوزه علمیه استان و امام جمعه موقت ایلام با حضور مردم مومن و خداجو این شهر اقامه شد.

امام جمعه موقت ایلام در خطبه‌های نماز عید قربان روز عرفه و عید قربان را  از گرامی‌ترین و پربرکت‌ترین روزهای سال نام برد و گفت:  عید قربان و روز عرفه  فرصتی است دوباره برای بندگان  تا با توبه و استغفار خود را به درگاه امن الهی متصل کنند.


وی عنوان داشت: این عید، عید نیایش است روز رحمت الهی است که جاماندگان شب قدر می‌توانند از آن استفاده کرده و با دلی پاک از گناه واردماه  محرم شوند.

خطیب خطبه‌های نماز عید قربان گریزی نیز به مسائل متنابهی که امروز در معیشت و اقتصاد برای مردم ایران حادث شده است زد و بیان داشت: امید مردم به دولت سیزدهم است تا این دولت بتواند حداقل معیشت را برای آنان فراهم کند و آنان را از این همه مشکلات نجات دهد.

رئیس حوزه‌های علمیه استان ایلام در ادامه یادآورشد:  تحریم بهانه‌ای برای دولتمردان ناکارآمد بود تا به این بهانه ناتوانی خود را پوشش دهند در حالی که تحریم کمتر از 20 درصد قضیه است و مابقی ضعف مدیریتی است.

امام جمعه موقت ایلام در خاتمه اطهار امیدواری کرد که در دولت جدید مدیریت جهادی و انقلابی حاکم شود و بتواند با تفکر جهادی مشکلات عدیده کشور را به سامان برساند.

به گزارش تسنیم؛ نماز عید قربان در سراسر استان برگزار و در محل‌های برگزاری نماز کمیته امداد و بهزستی با دایر کردن پایگاه‌های جمع آوری نذورات اقدام که به گفته مدیرکل کمیته امداد " امروز 40 مرکز نیکوکاری به همراه دفاتر این نهاد در سراسر استان آماده دریافت نذورات مردمی عید قربان بوده  و علاوه بر این 18 موسسه خیریه و همه ادارات بهزیستی در شهرستان های مختلف استان نیز آماده دریافت نذورات مردم هستند

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان