پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |


گروه استان‌ها- بازی در پارک‌ها و شهربازی‌ها برای کودکان با توجه به برقراری ارتباط‌های اجتماعی با هم سن‌ و سال‌های خود و فعالیت‌های بسیار، موردعلاقه کودکان است، به همین دلیل والدین سعی می‌کنند زمانی را برای تفریح و بازی کودکان خود در پارک‌ها بگذرانند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام؛ بدون شک در راستای ایجاد محیطی شاد و سرگرم‌کننده برای کودکان باید استانداردسازی وسایل بازی جهت جلوگیری از آسیب‌دیدگی کودکان موردتوجه قرار گیرد.

متأسفانه عدم استاندارد وسایل بازی در پارک‌های ایلام هرازچندگاه سبب بروز حوادثی برای کودکان می‌شود که این امر نگرانی والدین کودکان را در پی داشته‌ است.

تأثیر بازی در روحیه کودکان

معصومه فتحی کارشناس علوم تربیتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: بازی کردن در دوره کودکی از لذت‌بخش‌ترین کارها برای کودکان است و پارک‌ها جزو مکان‌هایی هستند که کودکان از بازی در آنجا بسیار لذت می‌برند، اما متأسفانه پارک‌های بسیاری در سطح شهرها وجود دارند که ازنظر امنیتی و وسایل بازی مناسب نیستند.

وی بابیان این‌که باید اجازه دهیم کودکان در پارک‌ها به بازی و تفریح بپردازند افزود: بدون شک بازی و تفریح در پارک‌ها تأثیرات مثبتی بر روحیه و اعتمادبه‌نفس کودکان خواهد داشت.

فتحی بابیان این‌که متأسفانه وجود برخی معتادان و افراد بی‌خانمان و همچنین وسایل بازی غیراستاندارد به یک معضل در پارک‌های سطح شهر تبدیل‌شده است افزود: مسئولان مربوطه باید هرچه سریع‌تر چاره‌ای برای حل مشکلات موجود بیندیشند و والدین نیز باید در پارک‌ها مراقب کودکان خود باشند و از استفاده‌ کودکان از وسایل خطرناک جلوگیری نمایند.

لزوم استانداردسازی وسایل بازی

فاطمه سعادت یکی از مادران ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام بابیان این‌که رعایت استاندارد کف‌پوش پارک‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید موردتوجه شهرداری و نهادهای نظارتی قرار گیرد، گفت: تجهیزات زمین‌بازی باید از استاندارد لازم برخوردار باشند تا شاهد بروز حادثه‌ای برای کودکان نباشیم.

وی اضافه کرد: متأسفانه هرازچندگاه شاهد بروز برخی حوادث در پارک‌ها و شهرهای بازی شهر ایلام هستیم که جهت جلوگیری از این اتفاقات باید نهادهای مربوطه نظارت‌های بیشتری را انجام دهند.

زهرا بخشی یکی دیگر از مادران ایلامی به خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به زندگی اکثر خانواده‌ها در واحدهای آپارتمان‌های و عدم دسترسی کودکان به فضای باز مجبوریم کودکان را در ساعاتی از روز برای تفریح و بازی در محیط باز به پارک‌ها ببریم و باید محیط و وسایل بازی از استاندارد لازم برخوردار باشد اما متأسفانه آن‌گونه که باید به این مهم توجه نشده است.

بی‌توجهی شهرداری‌ها به استانداردسازی وسایل بازی

مهناز همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: باوجود پیگیری‌ها و تذکرات متعددی که به شهرداری‌ها در خصوص استانداردسازی زمین و وسایل پارک‌ها داده‌شده، متأسفانه کماکان شاهد استفاده از وسایل غیراستاندارد در این اماکن تفریحی هستیم.

مدیرکل استاندارد ایلام بابیان اینکه مدت‌هاست شهرداری‌ها به بهانه شیوع کرونا و تعطیلی پارک‌ها استانداردسازی وسایل بازی را به تأخیر می‌اندازند، افزود: با توجه به استانداردسازی باجان افراد در ارتباط است باید مسئولان مربوطه هرچه سریع‌تر نسبت به استانداردسازی وسایل پارک‌ها اقدام نمایند.

وی در پایان بابیان این‌که مکاتباتی با شهرداری‌های سطح استان جهت ایمن‌سازی وسایل پارک‌ها انجام‌شده افزود: متأسفانه در برخی از مناطق آن‌گونه که باید به این مهم توجه نشده‌ و قطعاً در صورت بروز حادثه مسئولیت حادثه با متولیان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان