پنجشنبه, 09 آذر 1402
پنجشنبه, 09 آذر 1402

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |عباس شمس اللهی:
بازرسی فنی با استفاده از سیستم های کنترلی، سلامت تجهیزات را تاُیید می کند
مدیرعامل شرکت گازاستان ایلام گفت: بازرسی فنی با استفاده از نرم افزار‌ها، فناوری‌های نوین و سیستم‌های کنترلی، سلامت تجهیزات را برای خدمت رسانی به آحاد مختلف مردم تضمین می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام ، عباس شمس اللهی افزود: بازرسی فنی با استفاده از علم روز، دانش و تخصص در تمام مراحل گازرسانی طبق استاندارد‌های بین المللی و روش جاری شرکت ملّی گاز ایران حضوری فعال و مستمر دارد و از نصب هر گونه تجهیزات غیر استاندارد جلوگیری می کند.
وی اظهار داشت: بازرسی فنی به عنوان چشم بیدار شرکت گاز استان ایلام با اعمال بازرسی در مراحل خرید و نصب تجهیزات و قطعات با انجام تست های عملکردی، حضوری فعال دارد و به‌همین سبب احتمال بکارگیری و استفاده از تجهیزات و قطعات غیر‌استاندارد به حداقل می رسد.
وی با بیان اینکه به منظور استفاده حداکثری از توان داخلی، متخصصان بازرسی فنی با استفاده از روش های استاندارد و تست های فنی، امکان استفاده از کالاهای داخلی را در اولویت قرار می دهند، اظهار داشت: به منظور تحقق نامگذاری سال جاری و حمایت از تولید داخلی، اولویت خرید تجهیزات با تولیدکنندگان داخلی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام ادامه داد: بازرسی فنی در مراحل نشت یابی گاز، بازرسی کالا، بازرسی لوله، بازدید پروژه و تست شبکه، نقش تعیین کننده‌ای ایفاء می کند.
وی تصریح کرد: بازرسی فنی این شرکت در طول سال گذشته از ۶۰۰ کیلومتر خط تغذیه، ۱۹۰۲ کیلومتر شبکه توزیع گاز شهری، ۱۹۴۵ کیلومتر شبکه توزیع گاز روستایی، ۶۲۱۷۰ انشعاب شهری، ۳۶۸۶۰ انشعاب روستایی و ۲۰۲ ایستگاه در زمینه نشت یابی گاز، بازرسی نموده و مشکلات آنها را با کمک نیروهای عملیاتی برطرف کرده است.
شمس اللهی با بیان اینکه بازرسی فنی در سال گذشته از تعداد ۴۱۵۸۹ قلم اتصالات پلی اتیلن و فلزی بازرسی کرده است، خاطرنشان کرد: این واحد فنی در طول سال گذشته از کارخانجات مختلف تولید لوله بازدید نموده و در هنگام خرید نیز با استفاده از سیستم های کنترلی، سلامت تجهیزات خریداری شده را تاُیید کرده است.
وی با اشاره به اینکه بازرسی فنی در سال گذشته از کلیه پروژه های فعال به صورت مستمر بازدید کرده است، اظهار داشت: ۳۷۴ کیلومتر تست شبکه پلی اتیلن و فلزی، بازرسی ۱۷۳ کیلومتر لوله پلی اتیلن و ۱۵ کیلومتر لوله فلزی تنها بخشی از اقدامات و نظارتهای این واحد فنی بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان