پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |رئیس شورای دستگاه های نظارتی و بازرس کل استان ایلام در دیدار با مدیرکل جدید دیوان محاسبات ضمن تبریک انتصاب ایشان و آرزوی موفقیت و سربلندی در این جایگاه برای ایشان گفتند: با همفکری، تعامل و همکاری درجهت ارتقای سلامت اداری استان گام های موثری بر خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بازرسی مهدی اصلانی در این دیدار گفت: همکاری و تعامل بین دستگاه های نظارتی باعث می شود که کار این دستگاهها نیز بهتر ، دقیق تر و در زمان کمتری انجام شود و اگر این ارتباط و همکاری و تعامل دراین بین وجود نداشته باشد، زمینه برای فرار متخلفان و پنهان کاری اسناد و مدارک تخلفات اداری و جرائم فراهم می شود. 

بازرس استان اظهار داشت : از دیگر از ثمرات و محاسن همکاری بین دستگاههای نظارتی جلوگیری از موازی کاری و دوباره کاری و هم پوشانی فعالیت ها است و از این رو، هماهنگی دستگاه های نطارتی با یکدگر هم باعث هم افزایی در ماموریت های نظارت و بازرسی و حسابرسی ها خواهد شد.

اصلانی گفت : براساس قانون وظیفه خاص حسابرسی مالی به صورت تخصصی ، نظارت بر قانون بودجه، قانون برنامه های توسعه و... بر عهده دیوان محاسبات است و بحث تهیه گزارش واقعی تلفیق بودجه سالانه که می تواند مبنای صحیحی برای تدوین و تصویب لایحه بودجه سال بعد باشد، مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشد.

اصلانی در ادامه به اهداف و برنامه های مشترک هر دو مجموعه نطارتی در خصوص دخیل و سهیم کردن مردم در موضوع حسابرسی ها و نظارت ها اشاره کرد و افزود همانطور که در دیوان محاسبات بحث حسابرسی مردم پایه و بحث هوشمندسازی حسابرسی ها برای سلامت دستگاهها مورد توجه قرار دارد، در ماموریت های سازمان بازرسی کل کشور نیز بحث مردمی نظارت ودبازرسی، نظارت همگانی، نظارت الکترونیک و تقویت سالم  بهره مندی از ظرفیت ناظران و بازرسان افتخاری مورد تأکید قرار گرفته است.

وی ضمن اشاره به مقوله صبر و دقت و تاثیرگذاری آن بر عملکرد حساس دستگاههای نظارتی، بیان داشت:   لازمه کار بازرس و یا حسابرس در مرحله اول داشتن صبر و حوصله و دقت است .

اصلانی در آخر گفت : مدیران دستگاههای اجرایی باید احساس کنند که دستگاههای نظارتی درکنار آنها و کمک کار آنها هستند و در جهت موفقیت های آنها تلاش می کنند و چنانچه دستگاه های نظارتی، تقویت بعد اخلاقی و دینداری کارکنان و مدیران را در برنامه های کاری خود، مورد عنایت ویژه قرار دهند، این امر باعث خود کنترلی و سلامت بیشتر در دستگاهها می شود و اعتماد و اطمینان بیشتر مدیران در راه خدمت رسانی عمومی را فراهم خواهد کرد.

در این دیدار، پورافغان مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام، ضمن تشکر از حضور ریاست شورای دستگاه های نظارتی و بازرس کل استان ایلام در دیوان محاسبات، از تعامل سازنده با بازرسی کل استان و اعضای شورای دستگاه های نظارتی استقبال کرد و بر تقویت ارتباطات و همکاری های هیات های حسابرسی و هیات های بازرسی تأکید نمودند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد در سایه این تعامل برای قانونمداری و پیشرفت استان تلاش گسترده و مفیدی داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان