شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام گفت: پلاک های غیر بومی در شهرهای با وضعیت قرمز کرونایی ایلام مشمول جریمه یک میلیون تومانی و در شهرهای با وضعیت نارنجی مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می شود.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی روز سه شنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ورودی شهرها کنترل می شود و خودروهایی با پلاک غیر بومی که قصد ورود به شهرها را داشته باشد به جاده کمربندی برای خروج هدایت خواهد شد.

وی از اعمال محدودیت های تردد در مناطق قرمز و نارنجی استان خبر داد و افزود: ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای گروه قرمز و نارنجی ممنوع و خروج خودروها با پلاک بومی از این شهرها نیز ممنوع است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ایلام یادآور شد: ثبت تخلفات ترددهای غیرمجاز در این طرح توسط دوربین های مکانیزه ثبت تخلف در شهرها و جاده ها و تیم های گشتی پلیس صورت می گیرد.

سرهنگ کهزادی بیان کرد: برخی از رانندگان خودروهای پلاک غیر بومی در شهرستان ایلام بومی هستند که با تذکر و هدایت به مراکز تعویض پلاک باید نسبت به فک پلاک خودروی خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: افرادی هم که برای اقدامات ضروری به شهرهای با وضعیت قرمز وارد می شوند حتما باید با مجوز فرمانداری اقدام به سفر کنند چراکه ماموران راهنمایی و رانندگی نسبت به جریمه و اعمال قانون اقدام خواهند کرد.

سرهنگ کهزادی یادآور شد: پلیس راهنمایی و رانندگی هم تابع دستورات ستاد استانی مقابله با کرونا می باشد و تمامی اقدامات در راستای کاهش ویروس کرونا اعمال می شود.

هم اکنون شهرهای ایلام، مهران، دره شهر و چوار در وضعیت قرمز کرونا، آبدانان، دهلران و بدره در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد قرار دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان