دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

تجلیل از نیروهای کارگری پالایشگاه به مناسبت هفته کار و کارگر

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت:به مناسبت هفته کار و کارگر از نیروی های کارگری این واحد تولیدی تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی، دکتر روح اله نوریان در بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از پالایشگاه گاز ایلام، افزود: بیش از 533 نفر نیروی کارگری در حوزه پیمانکاری و 158 نفر قرارداد موقت در این پالایشگاه مشغول به کار هستند که با نگاه های حمایتی در راستای رفع مشکلات آنان اقدامات شایسته ای انجام گرفته است.
وی با اشاره به اینکه طرح طبقه بندی مشاغل کارکنان پیمانکاری شاغل در شرکت‌های پیمانکاری شامل پیمانهای مستمر غیر پروژه ای طرف قرارداد با شرکت پالایش گاز ایلام از سال گذشته اجرایی شده است، اظهار داشت: این طرح با هدف برقراری عدالت، نظام‌مند و یکنواخت کردن پرداخت‌ها متناسب با ارزش مشاغل برای تمام کارکنان مشمول در صنعت نفت توسط وزارت نفت ابلاغ شده است.
وی با تبریک هفته کار و کارگر به همه کارگران استان بخصوص کارگران پالایشگاه گاز ایلام، ادامه داد: در شرکت پالایش گاز ایلام هم با توجه به وظایفی که کارکنان در ابتدای سال جاری عهده دار بوده‌اند و انطباق این وظایف با عناوین شغلی طرح و با رعایت شرایط احراز پیش‌بینی شده در شناسنامه‌های شغلی، اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خاطر نشان کرد: این طرح برای تمام کارکنان شاغل در پیمان‌های مستمر غیر پروژه‌ای پالایشگاه از ابتدای سال ۹۹ اجرایی شده و ضوابط جدید پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان پیمانکاری پیمان‌های مستمر غیرپروژه‌ای در صنعت نفت در پالایشگاه گاز ایلام اجرا و بیش از ۴۵۰نفر مشمول اجرای این طرح شدند.
نوریان تصریح کرد:بر اساس طرح وزارت نفت برای بهبود معیشت کارکنان پیمانکاری علاوه بر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، طرح بیمه تکمیلی که در آن سهم کارکنان از حق بیمه قابل پرداخت ۲۰ درصد و سهم شرکت ۸۰ درصد می‌باشد، نیز از ابتدای سال ۹۹ اجرایی شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و بیمه تکمیلی، باعث افزایش انگیزه کارکنان و کمک به رونق و شکوفایی صنعت نفت و گاز کشور و دستیابی به اهداف عالیه شرکت شود.
همچنین مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام دراین دیدار گفت: شعار امسال اهمیت تولید، اقتصاد و جایگاه ارزشمند کار و کارگری را آشکار کرده است.
شکراله شیرخانی افزود: رشد و توسعه اقتصاد کشور در گرو حمایت از کارگران به عنوان فعالان عرصه تولید است و نقش قشر کارگر در رونق واحدهای تولیدی، شکوفایی اقتصادی و پویایی بهره وری تاثیرگذار است.
وی اظهار داشت:کارگران در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کمر همت بسته اند و حتی اکنون که شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های اقتصادی را تحت تأثیر قرار داده، کارگران اجازه نداده‌اند چرخ تولید متوقف و کشور دچار کمبود شود که این امر نیز اهمیت تلاش‌های این قشر بزرگ و ایثارگری آنان را بیش از پیش به نمایش گذاشته است.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام تصریح کرد: نقش و جایگاه کارگران در توسعه پایدار، نقشی سازنده و انکارناپذیر است و حمایت از کارگران زحمتکش، از مصادیق پشتیبانی از مقوله تولید و اقتصاد کشور خواهد بود.
شیرخانی اظهار داشت: مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از مدیران موفق در عرصه تولید بوده و به جامعه کارگری توجه ویژه ای داشته که قابل تقدیر و قدردانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان