جمعه, 25 خرداد 1403
جمعه, 25 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

 اجرای طرح های بخشودگی جرائم کمک شایانی به کارگاه‌های فعال و دارای بحران در شرایط کنونی کشور خواهد داشت

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان در سال‌های 95، 97 و 98 در استان اجرایی شده و در سال جاری نیز بخشنامه آن ازسوی سازمان تامین اجتماعی کشور به ادارات کل ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری سفیر ایلام، سهیلا ملکشاهی مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام افزود:در دوره های گذشته طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب با مساعدت و همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و کارگروه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و تشکل های صنفی برای معرفی کارفرمایان کارگاه‌های دارای بدهی و استقبال چشمگیر کارفرمایان روبرو شد و کارفرمایان با پرداخت اصل حق بیمه و بیمه بیکاری از پرداخت جرائم معاف شدند.

وی اظهار داشت: در دوره های پیشین اجرای این طرح، تعداد کثیری از کارفرمایان درخواست های خود را به این اداره کل ارائه دادند که در کمیته بخشودگی جرائم مورد بررسی قرار گرفت و اکثر آنها از این بخشودگی استفاده کردند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام به اجرای طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان در سال جاری اشاره و تصریح کرد:با عنایت به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها از سوی مقام معظم رهبری و در راستای مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف؛ کارفرمایان کارگاه‌های مذکور به منظور تعیین تکلیف بدهی‌هایی که تا اسفند ۹۹ به مرحله قطعیت رسیده اند، برای برخورداری از تسهیلات مذبور باید حداکثر تا پایان تیرماه سال جاری نسبت به ارائه درخواست از طریق سامانه خدمات غیر حضوری به آدرس eservices.tamin.ir  اقدام کنند.

ملکشاهی خاطرنشان کرد: مشمولان این طرح، کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف اعم از حقیقی و حقوقی دولتی و غیر دولتی هستند که حداقل یک سال از زمان تقسیط بدهی نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی کار خود بر مبنای لیست بهمن 98 و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل خود در دوره تقسیط اقدام نمایند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: در صورت پرداخت یکجای بدهی و یا تقسیط در12 قسط، این کارفرمایان از 100 درصد بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد و با تقسیط بیش از 12 قسط و حداکثر 36 قسط بصورت پلکانی از 85 تا 50 درصد از بخشودگی جرائم برخوردار می شوند.

وی اظهار داشت: اجرای طرح های بخشودگی جرائم کمک شایانی به کارگاه‌های فعال و دارای بحران در شرایط کنونی کشور خواهد داشت. اگر این گونه طرح‌ها همیشه اجرا شوند هم سازمان می تواند به موقع به مطالبات خود دست یابد و هم اینکه این بدهی‌های کلان، به عنوان موانع رونق تولید و حفظ اشتغال پایدار از بین می رود

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان