شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |


 

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: سالانه ۷۰۰ هکتار از اراضی ایلام به کشت گیاهان دارویی اختصاص پیدا می‌کند.
محمدعلی اقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام ، از اختصاص 700 هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی خبر داد و گفت: مریم‌گلی، زیره، آویشن، گل نرگس و غیره از جمله گیاهان دارویی هستند که در استان ایلام کشت می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام در ادامه به راه‌اندازی کارخانه تولید و فناوری گیاهان دارویی به‌منظور توسعه کشت گیاهان دارویی در استان ایلام اشاره کرد و افزود: در این کارخانه اسانس ‌گیری گیاهان دارویی انجام می‌شود و راه‌اندازی آن تأثیر به سزایی در افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی خواهد داشت.

رئیس جهاد کشاورزی ایلام اظهار داشت: کارخانه مذکور با انعقاد قرارداد با کشاورزان، گیاهان دارویی کشت‌ شده را از آنان خریداری و به عرقیجات گیاهی و اسانس تبدیل می‌کند.


این مسئول اضافه کرد: راه‌اندازی کارخانه مذکور سبب اشتغال‌زایی 50 نفر به‌صورت مستقیم شده و بدون شک ایجاد صنعت تبدیلی، به افزایش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان منجر می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام با بیان اینکه با توجه به خواص بالای گیاهان دارویی امروزه استفاده از این گیاهان توسط مردم افزایش چشمگیری داشته است اضافه کرد: گیاهان دارویی می‌توانند در صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار گیرند.

اقدسی در پایان با بیان اینکه استان ایلام می‌تواند به یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در حوزه تولید، فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی تبدیل شود گفت: درمان برخی بیماری‌ها توسط مصرف گیاهان دارویی امکان‌پذیر است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان