پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

‍ ورود موسسه عترت بوتراب به موضوع کارانگیزی و اشتغال نیازمندان ایلامی/پرداخت کمک بلاعوض کارانگیزی به 190 مددجوی ایلامی

نماینده موسسه خیریه عترت بوتراب در استان ایلام از مشارکت در ایجاد بیش از 190 طرح اشتغال زایی و کارانگیزی برای خانواده های نیازمند این استان در قالب کارانگیزی و بسته تشویقی به خانواده ها از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عبدالکریم بیگ زاده بیان کرد: از این تعداد کار انگیزی پرداخت شده که به صورت کمک بلاعوض بوده است 100 مورد آن در اردیبهشت ماه امسال اجرایی شده و 90 مورد آن نیز حداکثر تا پایان شهریورماه اجرایی خواهد شد.
وی با عنوان اینکه ورود موسسه بوتراب به موضوع اشتغال و کارانگیزی نیازمندان و مددجویان امسال برای نخستین بار صورت گرفته است تصریح کرد: این تعداد طرح کارانگیزی برای زنان سرپرست خانوار دارای فرزند یتیم، فرزندان این خانواده ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی عضو این خانواده ها و از طریق کمکهای بلاعوض ایجاد شده اند.
بیگ زاده با عنوان اینکه مبلغ پرداختی و مشارکت برای ایجاد هر شغل بین 5 تا 6 میلیون تومان بصورت بلاعوض بوده است گفت: این شغل ها اغلب مشاغل کوچک خانگی همانند تهیه و پخت غذا و مواد خوراکی، بسته بندی،تهیه نان خانگی،خیاطی،پرورش مرغ و بوقلمون،سبزی خرد کنی و دیگر شغل های کوچک خانگی بوده و هدف از اجرای این طرح ایجاد انگیزه در خانواده ها برای کار و فعالیت بوده است.
نماینده موسسه خیریه عترت بوتراب در ایلام تصریح کرد: از آنجایی که سقف کمکهای بلاعوض این موسسه در زمینه کارآفرینی محدود بوده است، مشاغل ایجاد شده با همکاری و مشارکت خانواده های نیازمند و نیز همکاری و مشارکت کمیته امداد امام خمینی «ره»بوده است به صورتی که کمیته امداد به هریک از این خانواده ها که آمادگی اجرای طرحهای اشتغال زایی داشته باشند ضمن ارائه مشاوره شغلی به خانواده ها به آنان تسهیلات قرض الحسنه مورد نیاز برای اجرای این طرحها را پرداخت خواهد کرد.
وی با عنوان اینکه توانمندسازی خانواده ها یکی از برنامه های مهم این موسسه برای خانواده های نیازمند است گفت: به همین خاطر کارانگیزی و کمک به مشاغل خانگی به عنوان یکی از برنامه های توانمندسازی مورد توجه قرار گرفته است.
وی در پایان با عنوان اینکه خانواده های مورد حمایت موسسه عترت بوتراب به عنوان مددجو از حمایت‌های کمیته امداد نیر برخوردار هستند و ما در ارائه خدمت به این خانواده ها از حمایتها و مشاوره های این نهاد نیز استفاده میکنیم گفت: کمکهای بلاعوض موسسه بوتراب به این خانواده ها نه به عنوان ایجاد طرح و شغل بلکه به عنوان کارانگیزی و ایجاد انگیزه در این خانواده ها که از لحاظ درآمدی ضعیف هستند برای تشویق به کار و فعالیت صورت می گیرد.

به گفته بیگ زاده هم اکنون 630 خانواده نیازمند در این استان که دارای بیش از هزار فرزند یتیم هستند از حمایتهای متنوع موسسه عترت بوتراب برخوردار هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان