دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

ـ افراد بی‌توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا در حقیقت هیزم‌هایی برای شعله‌ور شدن آتش کرونا در ایلام هستند.
به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از  ایلام،  بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی شیوع کرونا را در ایلام افزایش داده است، قرمز شدن بسیاری از مناطق استان ایلام، افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ها و مرگ‌های ناشی از این بیماری مسئولان ستاد کرونا در استان ایلام را بر آن داشته است تا با اعمال محدودیت‌ها در ترددهای بین استانی اقدام کنند و محدودیت‌های شبانه تردد نیز به جد پیگیر باشند.

اما به رغم این اعمال محدودیت‌ها آن چه در بازار ایلام و تفرجگاه‌ها و بوستان‌ها عیان است آن است که مردم به رعایت پروتکل‌ها پایبند نبوده و استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را نادیده و به محدودیت‌ها بی توجه بوده و با حضور در بوستان‌ها و تجمع و دورهمی‌های خانوادگی و گشت و گذار در بازار ایلام  با دست خودشان دوباره آتش کرونا را شعله‌ور می‌کنند که قطعاًً این امر شرایطی سخت را برای آحاد مردم رقم خواهد زد.


جمیل صادقی‌فر، با تأکید بر جدیت در استفاده عموم مردم از ماسک در اماکن عمومی گفت: مراقبت از سالمندان، کودکان و بیماران با مشکلات زمینه‌ای و مادران باردار در شرایط کرونایی کنونی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: مردم باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و فیزیکی و شست و شوی مرتب دست‌ها را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تأکید بر اینکه روند رو به افزایش شیوع کرونا خطر جدی برای شهروندان است گفت:   مردم باید به‌طور جدی از ترددهای غیرضروری در سطح شهرها و همچنین مسافرت‌های درون وبرون شهری خودداری کنند.

صادقی‌فر بر پرهیز حضور در تجمعات، مکان‌های شلوغ، دورهمی های خانوادگی، افطاری‌ها، تولد، عروسی، عزا و هرگونه مهمانی رفتن و مهمانی گرفتن تأکید کرد و گفت: این موارد باید تا قطع کامل زنجیره شیوع ویروس کرونا با جدیت مورد توجه عموم مردم باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان