پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |امام جمعه ایلام گفت: رفع موانع تولید در ایلام نیازمند نگاه جهادی است.

به گزارش سفیر ایلام؛ حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار صبح امروز در نشست با صنعتگران، تولیدکنندگان و صاحبان حرف و‌ مشاغل استان ایلام به بررسی و هم‌اندیشی مشکلات و مسائل پیش روی تولید پرداخت و ضمن گفت‌وگو با تولیدکنندگان اظهار داشت: تولیدکنندگان سربازان عرضه جبهه اقتصادی هستند و بر دولتمردان فرض است تا اقدامات پشتیبانی برای حضور در این میدان اقتصادی را برای موفقیت سربازان تولید فراهم کنند.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه ایلام گفت: اقدامات پشتیبانی شامل تأمین منابع مالی و سرمایه در گردش، فراهم کردن زیرساخت‌ها و ارائه تسهیلات و فراهم کردن زمینه بروز استعداد و خلاقیت تولیدکنندگان است.

وی با اشاره به سال افزایش تولید به رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان تأکید کرد و عنوان داشت: نام‌گذاری سال به نام تولید، پشتیبانی و رفع موانع نشان‌دهنده آن است که برای افزایش تولید نیازمند پشتیبانی و رفع موانع ادراری و مالی و زیرساختی برای تولیدکنندگان هستیم و در استان ایلام این مثلث(تولید، پشتیبانی و رفع موانع) باید با جدیت بیشتر دنبال شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام حمایت از تولید را فقط دردادن تسهیلات ندانست و گفت: حمایت از تولید باید همه‌جانبه باشد و ادارات و نهادهای استان خرید خود را از تولیدات استانی فراهم کنند.

امام‌جمعه ایلام بیان کرد: چه لزومی دارد برخی از ادارات نیازهای خود را از تولیدات استان تأمین نمی‌کنند و خریدها را در دیگر استان‌ها تأمین می‌کنند؛ این اقدام به تعطیلی کارخانجات تولیدی و عدم رغبت سرمایه‌گذاران ختم می‌شود.

وی با انتقاد از فراهم نکردن زمینه برای صادرات محصولات تولیدی استان ایلام یادآور شد: «تامین‌مالی»، «مالیات»، «تامین‌اجتماعی»، «مواد اولیه و موضوعات گمرکی»، «زیرساخت‌های تولید» و برای شروع کسب‌وکارها یک ضرورت است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان