یکشنبه, 26 فروردین 1403
یکشنبه, 26 فروردین 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

ایلام - ایرنا -مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید گفت: ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از آغاز این طرح به متقاضیان پرداخت شده که ایلام با تناسب جمعیت روستایی، محرومیت و میزان بیکاری بیشترین رقم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، اصغر نورالله‌زاده روز سه‌شنبه در فرودگاه ایلام در جمع خبرنگاران هدف از این سفر را بررسی ظرفیت ها تولید و افتتاح چندین طرح در استان ذکر کرد و اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ طرح در شهرستان بدره بعنوان شهرستان هدف در کشور مورد تامین مالی قرار گرفته است.

وی افزود: تمامی طرح های که توسط صندوق کار آفرینی تامین مالی شده بر اساس نیازسنجی صورت گرفته است که امیدواریم با افتتاح چنین طرح های بتوانیم ضریب اشتغال کشور و استان ایلام را افزایش دهیم.

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید، منطقه زاگرس را یکی از بهترین مناطق کشور برای کشت گیاهان دارویی عنوان و تاکید کرد: یکی از مهم ترین تولیدات ایران در راستای رقابت تولید گیاهان دارویی است .

نورالله‌زاده یادآور شد: ایلام یکی از استان های مستعد در زمینه کشت، فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی در کشور است که امروز یکی از بزرگترین طرح ها در زمینه گیاهان دارویی در این استان افتتاح می شود.

وی از اختصاص ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار برای کشت گیاهان در کل کشور طی سال‌جاری خبر داد و گفت: برنامه داریم گیاهان دارویی در تمامی مناطق مستعد کشور به ویژه مناطق روستایی بصورت انبوه تولید شود که برای تحقق این مهم با جهاد کشاورزی و سازمان برنامه تفاهم نامه ای منعقد شده است.

به گزارش ایرنا، شرکت در چهارمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دیدار با استاندار ایلام، افتتاح طرح مشارکتی کشت و فرآوری گیاهان دارویی شهرستان دره شهر روستای گل زرد، افتتاح صندوق صندوق شهرستان بدره، افتتاح نمادین۱۲۰۰ طرح (موضوع تفاهمنامه صندوق کارآفرینی امید با بنیاد برکت) و حضور در گفت و گو زنده ویژه خبری صداوسیمای مرکز ایلام، از مهم ترین برنامه های سفر یک روزه نوراله زاده به استان ایلام است.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان