دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

ایلام - ایرنا - مدیرکل ثبت احوال ایلام گفت: میزان ولادت در این استان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۶ درصد کاهش داشته است.

سید محمدعلی تقوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال گذشته یک هزار و ۸۹۶ واقعه ولادت در استان ثبت شد که این میزان در مدت مشابه امسال به یک هزار و ۷۳۳ مورد کاهش یافت.

وی افزود: تعداد ولادت شهری در سه ماهه اول امسال برابر با هزار و ۲۴۶ رویداد و تعداد ولادت روستایی برابر با ۴۸۷ رویداد است.

تقوی یادآور شد: نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در سه ماهه اول امسال برابر با ۱۰۹.۸ است که این شاخص در مدت مشابه سال قبل ۱۱۳.۳ واقعه بوده است یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه دختر ۱۰۹.۸ پسر به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال ایلام ادامه داد: همچنین در سه ماهه اول امسال تعداد ۵۳ ولادت حاصل چندقلوزایی به ثبت رسیده که از این تعداد ۲۵ واقعه دوقلو و یک مورد سه قلو است.

تقوی به واقعه فوت در استان اشاره کرد و افزود: در سه ماهه نخست سال گذشته ۶۹۲ واقعه فوت در استان ثبت شده که این میزان در مدت مشابه امسال به ۷۸۴ واقعه رسیده است.

وی با بیان اینکه میزان فوتی در سه ماهه نخست امسال ۱۳.۳ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: تعداد فوت شهری در سه‌ماهه‌ اول امسال برابر با ۵۱۳ رویداد بوده که از این میزان ۲۷۱ واقعه روستایی است و نسبت جنسی حاصل از ثبت وفات در سه ماهه اول امسال برابر با ۱۴۸.۱ است.

مدیرکل ثبت احوال ایلام اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال به ازای هر ۵.۸ واقعه ازدواج یک طلاق رخ داده است که این نسبت در مدت مشابه سال قبل ۷.۸ مورد بوده است.

تقوی با بیان اینکه ازدواج در استان ۳.۲ درصد افزایش یافته است، گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته هزار و ۲۶۰ واقعه ازدواج ثبت شده که این میزان در مدت مشابه امسال به هزار و ۳۰۰ واقعه افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از این میزان هزار و ۳۷ مورد شهری و ۲۶۳ مورد روستایی بوده است در سه ماهه نخست سال گذشته نیز هزار و ۲۳ مورد شهری و ۲۳۷ مورد روستایی بوده است.

تقوی به واقعه طلاق و افزایش ۴۰.۴ درصدی آن اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال ۲۲۶ واقعه طلاق ثبت شده و این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۶۱ مورد بوده است.

وی افزود: از این میزان ۱۸۴ مورد مربوط به سه ماهه اول سال گذشته بوده که ۱۸۴ مورد شهری و ۱۴۱ مورد نیز روستایی بوده است.

تقوی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال گذشته نیز ۱۶۱ واقعه طلاق ثبت شده که از این میزان ۱۴۱ مورد شهری و ۲۰ مورد نیز روستایی بوده است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان