پنجشنبه, 10 خرداد 1403
پنجشنبه, 10 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

مدیرکل استاندارد ایلام از آزمون ۴۴۰ مورد دستگاه نازل سوخت در ایلام توسط استاندارد طی سال جاری خبر داد.
به گزارش سفیر ایلام، مهناز همتی اظهار کرد: بازرسان این اداره کل، کارشناسان شرکت‌های تأیید صلاحیت شده همکار معتبر و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان به صورت دوره‌ای و سه ماه یک بار در بازرسی از جایگاه‌های توزیع سوخت مایع استان با انجام آزمون‌های فنی، صحت عملکرد هر نازل سوخت مورد بررسی قرار داده و پس از پایان این فرآیند با نصب برچسب انجام آزمون دوره‌ای بر روی دستگاه و قابل مشاهده برای تمام استفاده کنندگان، صحت عملکرد نازل را تأیید می‌نمایند و در صورت عدم صحت عملکرد، تا زمان رفع نقص و انجام آزمون مجدد از فعالیت نازل مورد نظر جلوگیری می‌شود.

وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری، تعداد ۴۴۰ نازل عرضه بنزین و گازوئیل در تمامی شهرستان‌های استان ایلام مورد آزمون قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: ۴۴۰ نازل سوخت مایع فعال و غیر فعال در استان وجود دارد که طی بازرسی دوره‌ای خردادماه، تعداد ۳۴۹ مورد تست شده که این تعداد مطابق با معیارهای استاندارد هستند.

همتی در ادامه با اشاره به اینکه در این مرحله از تست نازل‌ها، از برچسب‌های شب نما، ضدآب، ضدخش و مقاوم در برابر سرما و گرما استفاده گردیده و بر روی نازل‌های سوخت نصب شده است، افزود: هدف از انجام تست نازل‌های سوخت مایع را نظارت و کنترل هر چه بهتر بر عملکرد نازل‌های سوخت است.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان