شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، از تخصیص ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین تجهیزات ماشین آلات آتش نشانی در شهرداری های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سفیر ایلام، مهدی جمالی نژاد روز شنبه در همایش بزرگ شهرداری ها و دهیاری های استان ایلام اظهار داشت: ۲ لایحه درآمدهای پایدار و مالیات بر ارزش افزوده برای حمایت از شهرداری ها و دهیاری های کشور به تصویب رسیده است.

وی یکی از نیازهای کنونی شهرداری ها را تامین تجهیزات آتش نشانی ذکر کرد و افزود: ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای تامین دستگاه های آتش نشانی و عرضه اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از دیگر حمایت ها برای شهرداری های بزرگ است

معاون وزیر کشور تاکید کرد: همچنین برای رشد، توسعه و رونق طبق ماده ۵۸ طرح ها و ایده هایی برای شهرهای کوچک در نظر گرفته شده و توزیع عادلانه منابع و اعتبارات به تمام استان ها از دیگر نگاه های ویژه به شهرداری ها و دهیاری ها است.

جمالی نژاد گفت: باتوجه به طراحی سامانه بانک اطلاعاتی شهرداری ها و دهیاری ها، شهرداران و دهیاران هرچه سریعتر نسبت به تکمیل طرح های نیمه تمام محل خدمت خود اقدام تا اعتبارات مورد نیاز را برای اتمام پروژه ها دریافت کنند.

وی در خصوص این سامانه یادآور شد: در سامانه بانک اطلاعاتی شهرداری ها و دهیاری های کشور اطلاعات مربوط به شهرداری ها و دهیاری های تمام نقاط کشور از جمله پروژه های در دست اقدام، نیمه تمام، اعتبارات مصرف شده و مورد نیاز در این بانک اطلاعاتی بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از افزایش پدیده حاشیه نشینی و مهاجرت جمعیت به شهرهای بزرگ، باید در روستاها و شهرهای کوچک شرایط اشتغال زایی و خدمات رفاهی افزایش یابد تا از مهاجرت ساکنان این مناطق به کلان شهرها جلوگیری شود.

رئیس سازمان همیاری شهرداری های کشور یادآور شد: در شهر ایلام نیز تامین منابع مالی برای خرید نردبان آتش نشانی و عرضه اوراق مشارکت در نظر گرفته شده و همچنین برای شهرداری های در مسیر اربعین نیز مبلغ ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، همایش شهرداری ها و دهیاری های استان ایلام با حضور استاندار و دهیاران و شهرداران نقاط مختلف استان ایلام برگزار شد.
جمالی نژاد برای افتتاح زیرگذر شهید کشوری به استان ایلام سفر کرده بود.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان