دوشنبه, 07 خرداد 1403
دوشنبه, 07 خرداد 1403

روزنامه سفیر ایلام

[ شماره ۴۹۹ ]

سفیر ایلام |

موج گرما تا اواخر هفته جاری در استان ایلام تداوم دارد.

گروه استان‌ها ــ کارشناس پیش بینی هواشناسی ایلام از تداوم موج گرمای هوا تا اواخر هفته جاری در استان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازایلام؛ احسان رستمی صبح امروز  در جلسه مجازی با خبرنگاران از تداوم موج گرمای هوا تا اواخر هفته جاری در آسمان ایلام خبر داد و اظهار داشت: موج گرما از اواخر هفته تداوم داشته و در روز چهارشنبه دمای هوا در سراسر استان افزایش خواهد یافت.

پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی ایلام و گزارش خبرنگار تسنیم از شهرستان‌های حوزه جنوبی استان ایلام خاصه شهرستان دهلران حاکی از آن است که در شرایط فعلی این شهرستان گرمای 51 درجه‌ای را تحمل می‌کنند و تحمل این شرایط سخت و طاقت فرسا است.

موج گرما، افزایش آمار ابتلا به کرونا و موقعیت قرمز کرونایی در مناطق جنوبی استان ایلام نیازمند توجه مسئولان بهداشتی، درمانی به اقدامات پیشگیرانه و سازمان‌های خدمات‌ده (آب و برق) به پرهیز از قطع و اجرای خاموشی‌ها است.

همچنین محمد محمدیان‌شمالی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام با اشاره به موج جدید گرما در استان ایلام گفت: با توجه به افزایش دما طی روزهای آینده و خارج شدن چندین نیروگاه از مدار؛ صنعت برق از تمام مردم در نقاط مختلف استان ایلام تقاضا دارد تا الگوهای صحیح مصرف را رعایت کنند.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام افزود: تاکید می‌شود مشترکین بخش‌های مختلف خانگی، عمومی، کشاورزی، تجاری و اداری در صورت عدم رعایت الگوهای مصرف یقیناً با قطعی برق مواجه خواهند شد.

وی افزود: نکته‌ی حائز اهمیت اینکه سهمیه استان از سوی دیسپاچینگ ملی 285 مگاوات اعلام شده است که نسبت به ماه‌های قبل کاهش سهمیه داشته‌ایم و این مهم ما را ملزم به رعایت الگوی مصرف می‌کند در غیر این صورت با قطعی و اجرای خاموشی‌ها مواجه خواهیم شد.

شمالی یادآورشد: برای جلوگیری از مدیریت اضطراری بار و قطعی برق طولانی، همگی ملزم به رعایت الگوهای مصرف به شرح هستیم و ازمشترکین ساکن در مناطق شمالی استان استدعا داریم تا  از کولرگازی استفاده نکنند  و در صورت ضرورت به استفاده  درجه آرامش در کولرهای گازی، بین 25 تا 26 درجه  قرار دهند. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان